Bivši student FOI-ja osvojio broncu na Olimpijskim igrama u Parizu

Miran Maričić prvi je hrvatski olimpijac koji je osvojio medalju na Olimpijskim igrama u Parizu. Osvojio je broncu u finalu zračne puške na deset metara. Miran je diplomirao na prijediplomskom sveučilišnom studiju Infomacijski i poslovni sustavi, a uz to je predano trenirao i nizao brojne sportske uspjehe.

U Tehnološkom parku Varaždin Infobip otvorio sedmi ured u Hrvatskoj - značajan broj zaposlenih čine FOI-jevci

U Tehnološkom parku u Varaždinu danas je otvoren novi Infobipov ured u Hrvatskoj. U novim će prostorijama raditi 15 zaposlenika, većinom inženjera, koji su usmjereni na razvijanje najnovijih cloud komunikacijskih rješenja, a dio njih je svoje zaposlenje pronašao u ovom tehnološkom gigantu upravo nakon studija FOI-ja. Ured u Varaždinu sedmi je Infobipov ured u Hrvatskoj, nakon ureda u Osijeku, Bjelovaru, Splitu, Rijeci, Zagrebu i Vodnjanu. Svečano otvorenje podržali su i prodekan za studijske programe FOI-ja prof. dr. sc. Zlatko Erjavec te voditeljica Centra za podršku studentima i razvoj karijera FOI-ja Amalija Koren Cavaleiro.

U tijeku su pripreme za 13. Tjedan karijera - poznati su prvi panelisti

Fakultet organizacije i informatike obrazuje informatičare i ekonomiste koji su najtraženiji na tržištu rada, stoga će brojne renomirane tvrtke ponovno head-huntati najbolje studente na 13. Tjednu karijera u Varaždinu od 21. do 25. listopada 2024. u unutarnjim i vanjskim prostorima FOI-ja, a organizatori i ove godine najavljuju brojne novitete u programu.

Novi projekt FOI-jevog startup poduzeća DoMore - predstavljamo aplikaciju Evento koju su osmislili alumni studenti Filip Bel, Jakov Glavina i Patrik Galina

Tim tvrtke DoMore, koja je startala kao studentski startup u Tehnološkom parku Varaždin FOI alumni studenata Filipa Bela, Jakova Glavine i Patrika Galine - trojice entuzijasta posvećenih tehnologiji i inovacijama, s ponosom su predstavili novu web aplikaciju Evento (dostupna na https://evento.sh). Aplikacija je razvijena s ciljem olakšavanja i ubrzavanja traženja događaja na području Varaždinske i Međimurske županije, a namijenjena je svim korisnicima koji žele jednostavan način pretraživanja i filtriranja događaja na tom području.

Danijel Fatović iz OTP banke gost je idućeg FOI-jevog podcasta

Gost četvrte emisije podcasta FOI Business Talks - CPSRK edition i jedanaeste (sveukupno) alumni priče u tom formatu bit će ove srijede, 26. lipnja, alumnus Danijel Fatović, Senior Director – Digital Transformation Directorate u OTP banci d.d., FOI-jevom strateškom partneru.

Skupština Saveza ALUMNI UNIZG i Alumni priča

Skupština Saveza ALUMNI UNIZG i Alumni priča, događaj u kojem sudjeluju istaknuti alumni studenti Sveučilišta u Zagrebu, održat će se u četvrtak, 4. srpnja 2024. u 14 sati u dvorani „Miroslav Čačković“ na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu (Šalata 3b, Zagreb).

21.06.2024, 13:07
Održane prezentacije finalnih projektnih rješenja studenata na zadatak postavljen od strane poduzeća Varteks d.d.

U sklopu predmeta “Digitalni marketing” na trećoj godini stručnog studija Informacijske tehnologije i digitalizacija poslovanja (ITDP) u utorak 28. svibnja 2024. godine održane su prezentacije finalnih projektnih rješenja na zadatak postavljen od strane direktorice marketinga poduzeća Varteks d.d. Vesne Loparić, u suradnji s FOI alumnijima.

Na FOI-ju održan Alumni dan: bivši studenti ostvarili impozantne karijere nakon studija i podijelili svoja bogata iskustva u ICT-u

Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike je u utorak, 28. svibnja u prostorijama Fakulteta u Varaždinu s ponosom održao 15 godina od osnivanja svoje alumni udruge AMAC FOI. Obljetnica je protekla u znaku FOI Alumni dana, središnjeg događanja koji je u Varaždin vratio brojne bivše studente, nastavnike i prijatelje Fakulteta. Bila je to idealna prilika za umrežavanje i razmjenu iskustava, dok su u tematskom okruglom stolu gostovali i bivši studenti s izuzetnim karijerama u ICT-u. Okupljenima je na FOI-ju dobrodošlicu poželjela dekanica prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa.

Podcast 'FOI Business Talks' ove srijede uz Katarinu Doru Kepić iz Konzuma

Fakultet organizacije i informatike, Centar za podršku studentima i razvoj karijera FOI u suradnji s Prvom školskom televizijom realizira desetu podcast emisiju 'FOI Business Talks', u kojoj gostuje Katarina Dora Kepić, bivša studentica FOI-ja (smjer Informacijsko i programsko inženjerstvo), koja danas razvija programske proizvode za tvrtku Konzum. Podcast, koji vodi voditeljica CPSRK-a Amalija Koren Cavaleiro, bit će biti emitiran ove srijede, 29. svibnja u 18:00 sati na YT kanalu FOI-ja i putem Facebook stranice FOI-ja.

FOI Alumni dan uz 15 godina alumni udruge FOI-ja

Povodom 15 godina od osnivanja alumni udruge, Fakultet organizacije i informatike s ponosom najavljuje godišnji FOI Alumni dan, koji će se održati u utorak, 28. svibnja 2024. godine, u prostorijama FOI 1 na adresi Pavlinska 2 u Varaždinu s početkom u 16:30 sati. Okosnica događanja bit će okrugli stol s istaknutim alumnijima FOI-ja te umrežavanje i druženje bivših studenata, nastavnika i prijatelja Fakulteta.