Završni projektni sastanak na projektu OOP4FUN

Objavljeno: 11.09.2024

Od 4. do 6. rujna 2024. godine održan je završni projektni sastanak u sklopu projekta “Objektno-orijentirano programiranje na zabavan način” (OOP4FUN) koji je održan u Srbiji na partnerskim ustanovama, a na kojem su sudjelovali predstavnici projektnog tima s FOI-ja, izv. prof. dr. sc. Goran Hajdin i izv. prof. dr. sc. Dijana Plantak Vukovac.

Prvi dio sastanka održan je na Fakultetu organizacionih nauka Sveučilišta u Beogradu u sklopu kojeg je partnerima predstavljen način rada Fakulteta i doprinos projektnim rezultatima. Na sastanku su sudjelovali voditelji projekta sa Sveučilišta u Žilini - Fakultet za menadžment i informatiku (Slovačka), te partneri na projektu iz Poslovne akademije Považska Bistrica (Slovačka), Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta organizacije i informatike (Hrvatska), Gimnazije Ivanec (Hrvatska), Sveučilišta Pardubice (Češka) i Gimnazije Ivanjica (Srbija).

Drugi dio sastanka održan je u Gimnaziji Ivanjica kao domaćinu završnog projektnog sastanka. U sklopu sastanka predstavljen je rad škole i način implementacije projektnih rezultata u budući nastavni proces.

Završni dio sastanka održan je na Zlatiboru te su se u hibridnom obliku sastanku priključili i partneri iz Visoke tehnološke i ekonomske škole (Njemačka), Gimnazije Dresden-Plauen (Njemačka) te voditelj projekta na FOI-ju izv. prof. dr. sc. Zlatko Stapić. Na sastanku se raspravljao o ostvarenim projektnim rezultatima PR1 do PR5, a završni dio bio je posvećen finalnim aktivnostima na Projektu te organizaciji diseminacijskih aktivnosti. Na kraju je organizirano neformalno druženje i izlet za sve sudionike sastanka.