Završna svečanost Centra za volontiranje i humanitarni rad

U ponedjeljak, 7.7. je održan završni sastanak volontera Centra za volontiranje i humanitarni rad u ak. godini 2014/2015. Događanju su prisustvovali nastavnici i studenti volonteri. Volonteri su prezentirali volonterska iskustva te naglasili koje su kompetencije stečene u različitim projektima.

1.„Informatička radionica“  u Domu za starije i nemoćne - prezentatorica Marijana Svržnjak,

2. Sportska natjecanja i treninzi organizirani u suradnji s Hrvatskim paraolimpijskim odborom i AK Sloboda Varaždin - prezentator Damir Frntić, predstavnik Hrvatskog paraolimpijskog odbora,

3.„Socijalna samoposluga“  u organizaciji  Franjevačkog svjetovnog reda OFS - prezentatorica  Irena Kedmenec,

4. „5. Međunarodni studentski simpozij “Research Topics on Intercultural Learning in the International Context”, organiziran u suradnji s TRIO McNair i Mitchems Fellow programima Sveučilišta Central Florida, DePaul Chicago i University of Illinois, Chicago - prezentator Viktor Balov.

Prisutne volontere je pozdravio i predstavnik Hrvatskog paraolimpijskog odbora, gdin. Damir Frntić te prodekanica za poslovanje, doc.dr.sc. Nina Begičević-Ređep.

Evaluacije volonterskih aktivnosti su pokazale pozitivne stavove volontera, korisnika volontiranja i okruženja Fakulteta, lokalne i međunarodne zajednice. Završne evaulacije su provedene u sklopu završnih i diplomskih radova studenata. Dio istraživanja je  prezentirano na međunarodnim stručnim skupovima - International Student Research Symposium ISRS, studentskoj poster sekciji konferencije CECIIS i putem medija i društvenih mreža. Volonterski sati su temeljem ugovora o volontiranju upisani u volonterske knjižice te u slučajevima dugotrajnog volontiranja u „Potvrde o kompetencijama stečenim kroz volontiranje“. Ove potvrde se mogu koristiti kao sastavni dio životopisa prilikom prijave za radna mjesta.

Zahvaljujemo svim volonterima koji su sudjelovali u ovim projektima, omogućili uključivanje u aktivnosti „Hrvatska volontira“ i koji su doprinijeli dobivanju državne nagrade za volontiranje Fakultetu organizacije i informatike kao najboljem organizatoru volontiranja u Republici Hrvatskoj protekle akademske godine.

Nastavak aktivnosti se planira s početkom iduće akademske godine, kada se nastavljaju stari projekti i očekuje novi, u sklopu kandidaturu Varaždina za Prijestolnicu kulture 2020. godine.

Svim volonterima želimo ugodne ljetne praznike te još jednom zahvaljujemo na velikom angažmanu i promicanju ideje volonterstva u domaćem i međunarodnom okruženju.

Voditeljica Centra za volontiranje i humanitarni rad

Izv.prof.dr.sc. Sandra Lovrenčić

Koordinatorica volonterskih  projekata

Doc.dr.sc.  Violeta Vidaček-Hainš