Zašto uprave fakulteta misle da im ne treba e-učenje?

Pozivamo Vas da nam se pridružite na našem mjesečnom druženju na temu e-učenja u utorak, 25. listopada 2011. u 16 sati, u Auli Rektorata Sveučilišta. Naslov uvodnoga predavanja je "Zašto uprave fakulteta misle da im ne treba e-učenje?", a održat će ga prof.dr.sc. Blaženka Divjak, prorektorica za studente i studije Sveučilišta u Zagrebu, dr.sc. Zoran Bekić, ravnatelj Srca i Sandra Kučina Softić, dipl.ing., voditeljica Centra za e-učenje.

Sažetak:Na ovom popodnevu želimo se osvrnuti na rezultate posljednje ankete o e-učenju na Sveučilištu u Zagrebu, objavljene u svibnju ove godine, te prodiskutirati trenutnu situaciju vezanu uz e-učenje na sastavnicama Sveučilišta. Pokušat će se odgovoriti na sljedeća pitanja: Zašto sastavnice odgađaju primjenu e-učenja (planiranjem samo dugoročnih, tj. odgođenih mjera)? Što je uzročilo smanjenje broja sastavnica koje adekvatno vrednuju ulogu e-učenja i IKT u unapređenju kvalitete obrazovnog procesa? Kakva je podrška uprava sastavnica nastavnicima koji žele koristiti nove tehnologije u obrazovnom procesu?