Započeo program ljetne škole 'FOI Summer school 2024'

Od 2. do 25. rujna 2024. na Fakultetu organizacije i informatike se održava FOI Summer school 2024. Ova ljetna škola je ponajprije namijenjena studentima s partnerskog francuskog fakulteta ESIEA koji studiraju informacijsku sigurnost.

U suradnji Fakulteta organizacije i informatike i ESIEA-e na FOI-ju će se kroz rujan 2024. po prvi puta održati ljetna škola na temu baza podataka te web programiranja i sigurnosti. Veći dio ljetne škole izvodit će nastavnici s FOI-ja, a sudjelovat će studenti s ESIEA-e, dok će posljednji (četvrti) tjedan ljetne škole nastavu izvoditi nastavnik s ESIEA-e, a osim francuskih studenata i studenti FOI-ja su pozvani da se priključe.

Program u prva tri tjedna sastojat će se od dva kolegija. Kolegij o osnovama baza podataka (eng. Introductory Database Course) predavat će prof. dr. sc. Markus Schatten, dok će kolegij o osnovama web programiranja i web sigurnosti (eng. Web Programming and Web Security Fundamentals) predavati doc. dr. sc. Matija Novak, asistentica Marija Maček, mag. inf. te prof. dr. sc. Dragutin Kermek. Studenti će za uspješno sudjelovanje dobiti 3 ECTS-a.

Od ponedjeljka 23. rujna do srijede 25. rujna, prof. dr. sc. Robert Erra s ESIEA-e će izvoditi kolegij o asimetričnoj kriptografiji i njenim primjenama (naziv kolegija je An introduction to Asymmetric Cryptography & Its Applications). Predavanja će biti na engleskom jeziku, a pridružiti se mogu i studenti FOI-ja koje zanima ova tematika. Studenti za uspješno sudjelovanje mogu ostvariti 1 ECTS. Poziv i prijavni obrazac za studente FOI-ja objavljen je ovdje.

Osim službenog, nastavnog, dijela, za studente iz Francuske smo pripremili i izvannastavne aktivnosti, kao što su vikend izlet u Istru, teambulding, izlet na neku od zanimljivosti u okolici i dr., kako bi u vremenu koje će provesti u Varaždinu što bolje upoznali Hrvatsku.

Studentima s ESIEA-e želimo toplu dobrodošlicu na FOI i uspješnu ljetnu školu!