Akademski podcast – nova medijska platforma Sveučilišta u Zagrebu

Sveučilište u Zagrebu pokrenulo je novi medijski projekt Akademski podcast. Radi se o trećem takvom projektu, uz Akademski list i portal akademski.hr. Cilj Akademskog podcasta je približiti događanja, inovacije i priče sa Sveučilišta široj javnosti.

02.07.2024, 14:08
Objavljen je e-Bilten prinova knjižnične građe 2/2024

Objavljen je e-Bilten prinova knjižnične građe, broj 2 za 2024. godinu. U drugom tromjesečju ove godine knjižnični fond povećan je za 54 naslova, odnosno 75 primjeraka.

Kupnjom je nabavljeno 25 naslova u 34 primjerka, dok su darom nabavljena 29 naslova, odnosno 41 primjerak.

Sadržaj e-Biltena možete pregledati na mrežnom mjestu biltena 2/2024 ili na katalogu Knjižnice, klikom na Bilteni.

02.07.2024, 10:05
Objavljen 1. krug natječaja za Erasmus+ stručnu praksu u inozemstvu - ak. godina 2024./2025.

Obavještavamo studente FOI-ja da je Sveučilište u Zagrebu objavilo 1. krug natječaja za Erasmus+ stručnu praksu u ak. godini 2024./2025. Rok za prijavu je 18. rujna 2024. godine.

MORH raspisao javni poziv za dodjelu stipendija redovitim studentima iz područja informacijsko-komunikacijskih tehnologija

Ministarstvo obrane RH raspisalo je 26. lipnja 2024. godine javni poziv za dodjelu stipendija redovitim studentima iz područja informacijsko-komunikacijskih tehnologija. Mjesečna stipendija za vojne stipendiste za 1. godinu studija iznosi 300,00 eura, za 2. godinu 400,00 eura, za 3. godinu 500,00 eura, za 4. godinu 600,00 eura i za 5. godinu studija 700,00 eura.

Poziv na predavanje u sklopu projekta Time 4 Science

U četvrtak 11. srpnja 2024. godine pozivamo sve zainteresirane na predavanje “Usluge SRCA za istraživače” koja će se održati u sklopu internog projekta Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta organizacije i informatike pod nazivom Time 4 Science.

01.07.2024, 09:01
Natječaj za 3 asistenta i poništenje natječaja

Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike objavljuje poništenje natječaja te tri natječaja za suradnike na radno mjesto asistenata. Više detalja je objavljeno u nastavku.

28.06.2024, 08:27
Danijel Fatović iz OTP banke gost je idućeg FOI-jevog podcasta

Gost četvrte emisije podcasta FOI Business Talks - CPSRK edition i jedanaeste (sveukupno) alumni priče u tom formatu bit će ove srijede, 26. lipnja, alumnus Danijel Fatović, Senior Director – Digital Transformation Directorate u OTP banci d.d., FOI-jevom strateškom partneru.

Predsjednik RH pokrovitelj jubilarne 35. CECIIS konferencije

S ponosom najavljujemo da će se ovogodišnja 35. CECIIS konferencija, u organizaciji Fakulteta organizacije i informatike, održati pod pokroviteljstvom predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića.

Suradnja s američkim sveučilištima u području razvoja videoigara

Tijekom lipnja 2024. izv. prof. dr. sc. Mario Konecki, voditelj Laboratorija za dizajn programskih sučelja, internetske servise i videoigre na Fakultetu organizacije i informatike, posjetio je više sveučilišta u SAD-u. Tema posjete bila je suradnja u području razvoja videoigara i novih tehnologija, kroz aktivnosti obrazovanja, znanstvenog rada i praktične poslovne primjene.

FOI je pobjednik A1 Student eChallenge-a u CS2

Na CS2 turniru, koji je bio dio A1 Student eChallenge-a, prošlog se tjedna natjecalo šest sveučilišta i 36 studenata, a pobjednik turnira bio je tim FOI-ja! Odigrano je ukupno 260 rundi i 11 mapa, od kojih su Dust2 i Mirage bile najviše igrane. Više u nastavku...

24.06.2024, 10:41