Studenti FOI-ja u finalu startup natjecanja u Beču

Objavljeno: 03.05.2018

Studenti FOI-ja s diplomskog studija Ekonomike poduzetništva, Ante Šarić, Sandi Poustecki, Petra Bogadi, Lana Kudelić i kolega Mario Pavić s FER-a 28. do 29. travnja 2018. sudjelovali su na startup natjecanju u Budimpešti u organizaciji Startup Campus i Enterprise Hungary.Odabrani su među najboljih 8 startupova za finale u Beč na Pioneers festival koje će se održati krajem svibnja.

Njihov projekt Agronaut predstavlja Online B2B platformu preko koje poljoprivrednici i mala poduzeća mogu direktno prodavati svoje proizvode drugim poduzećima bez posrednika. Problemi na koje se fokusiraju su vrijeme naplate, veličina proizvodnje poljoprivrednika (premali ne mogu sami direktno prodavati velikim poduzećima) i ovisnost o jednom kupcu koji obično onda i diktira cijenu i vrijeme naplate.

Čestitamo našim studentima i želimo puno uspjeha u finalu!!!