Studenti FOI-ja osvojili drugo mjesto na natjecanju Loreal Brandstorm

Objavljeno: 03.04.2023

U srijedu, 29. ožujka 2023., studenti FOI-ja Andrija Krmpotić, Lucija Zrna i Eugen Petošić sudjelovali su u regionalnom finalu L'Oreal Brandstorm 2023 natjecanja pod nazivom „Crack the new codes of beauty“ uz pratnju mentorice dr. sc. Ivane Đunđek Kokotec i osvojili drugo mjesto!

Zadatak ovogodišnjeg natjecanje bio je osmisliti cjelokupno poslovno rješenje, uključujući i kombinirajući nove tehnologije AR-a, VR-a, AI i Metaversa, kroz šest zadanih ključnih kriterija u skladu s misijom ovog multinacionalnog branda. Nakon što su uspješno prošli online prijave u kojima su sudjelovala 62 tima, plasirali su se u regionalno finale, a zajedno s devet drugih timova iz Hrvatske i Srbije u Zagrebu su prezentirali svoja rješenja i osvojili visoko 2. mjesto!

Kažu kako im je ovo bilo prvo case study natjecanje te da su dobili još jedno odlično novo iskustvo, stvorili nova poznanstva i dobro se zabavili.

'Kod rješavanja problema za projekt, došli smo do nekoliko različitih ideja, ali trebalo je uskladiti Andrijino i Eugenovo IT znanje te Lucijinu kreativnost i poznavanje beauty proizvoda. Najveći izazov bio je spojiti zadane komponente s beauty svijetom, ali tako da bude potpuno nova ideja na tržištu. Ideju je trebalo prezentirati vrlo jasno i detaljno, kako bi žiri dobio što bolji uvid u razvoj i implementaciju projekta unutar kompanije. Ostali timovi su također imali dobre ideje i čestitamo pobjednicima! Zadovoljni smo iskustvom i svojim rezultatom - pokazali smo samouvjerenost, a dojmovi žirija su bili izuzetno pozitivni '- poručili su nam članovi FOI tima.

Čestitke ekipi na odličnom rezultatu!