Stjepan Petrović treći na Sveučilišnom prvenstvu u atletici, a u Varaždinu prvi na humanitarnoj utrci 'Zasvijetli za druge'

Objavljeno: 24.05.2023

U utorak, 26. svibnja 2023., održano je Sveučilišno prvenstvo u atletici. Natjecatelji su se mogli natjecati u disciplinama na 100m, 400m, 800m, 1500m, štafete 4x 100m, skok u vis, skok u dalj i bacanje kugle. FOI-jev student Stjepan Petrović je nastupio u disciplini na 1500m u kojoj je se za medalju borilo 14 natjecatelja. Tisuću i petsto metara istrčao je za 4 minute i 34 sekunde, što je bilo dovoljno za 3. mjesto. Time je poboljšao svoj osobni rekord za 3 sekunde te se ponosan i zadovoljan rezultatom vraća u Varaždin s brončanom medaljom.

Spomenimo i to da je 20. svibnja 2023. održana humanitarna utrka "Zasvijetli za druge" koju je organizirala studentska organizacija eSTUDENT. Utrku je podržalo 134 natjecatelja, među kojima je bilo i mnogo studenata Fakulteta organizacije i informatike. Natjecatelji su mogli birati između dvije dionice: 2500m i 6250 m. Stjepan Petrović je otrčao 6250 m za 23 minute i 48 sekundi te time osvojio 1. mjesto na 6250 m u muškoj konkurenciji.

Zahvaljujem Fakultetu organizacije i informatike te dr. sc. Damiru Vučiću što su nam osigurali opremu za natjecanja. Nadam se da će se u sljedećim godinama još više naših studenata natjecati u atletskim disciplinama - poručuje Stjepan.

Velike čestitke i puno uspjeha želimo Stjepanu na daljnjim natjecanjima!