Stipendije HANFA-e

Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga (HANFA) za akademsku godinu 2015./2016.dodijeljuje pet (5) stipendija studentima/studenticama zadnje godine diplomskih studija u RH a koji iskazuju želju za početak svoje karijere u HANFA-i.

HRVATSKA AGENCIJA ZA NADZOR FINANCIJSKIH USLUGA

Na temelju članka 17. stavka 2. točke 6. Statuta Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga („Narodne novine“ br. 53/12) Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga objavljuje sljedeći

NATJEČAJ

za stipendiranje studenata / studentica zadnje godine diplomskih studija u RH  za akademsku godinu 2015/2016 godine

Za akademsku godinu 2015./2016. Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga (u daljnjem tekstu: HANFA ) želi dodijeliti 5 stipendija i to za pet (5) studenata/studentica zadnje godine diplomskih studija u RH a koji iskazuju želju za početak svoje karijere u HANFA-i

Pravo sudjelovanja na natječaju za dodjelu Stipendije HANFA-e imaju studenti sveučilišnih studija koji udovoljavaju sljedećim uvjetima:

-  da su redovni studenti zadnje godine diplomskih studija u RH u akademskoj godini 2015./16.,

- da su završili prethodne godine studija s ukupnim prosjekom ocjena najmanje 4,00;

- da studiraju smjer financijske matematike ili statistike, ili

- da studiraju smjer informatike i/ili računarstva, ili

- da studiraju smjer financije i/ili računovodstva,

- da nisu stariji od 25 godina.

Stipendija se dodjeljuje za  razdoblje od 12 mjeseci u iznosu od 12 tisuća kuna godišnje neto.

U molbi studenti trebaju navesti osobne podatke (ime i prezime, datum i mjesto rođenja, adresu stanovanja, broj telefona ili mobitela te e-mail adresu) te priložiti

1) rodni list (preslika),

2) potvrdu o upisu na studij akademske godine 2015./2016. s podacima kada je upisana prva godina studija te prijepisom ocjena za sve godine,

3) životopis ( vlastoručno potpisan).

Preslike traženih priloga ne moraju biti ovjerene, a kandidati su prije sklapanja pisanog ugovora dužni dostaviti na uvid originalne dokumente.

Rok za podnošenje prijava je do 15. studenog 2015. godine.

Prijave s dokazima o ispunjavanju potrebnih uvjeta podnose se na adresu: Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga, 10000 Zagreb, Miramarska 24 b, s naznakom „Stipendiranje studenata“.

Obavijest o ishodu natječajnog postupka biti će objavljen na web stranicama (www.hanfa.hr). u roku od 60 dana od dana isteka roka za podnošenje molbi.

Stipendist će za vrijeme studiranja imati obaveznu praksu u trajanju od 1 mjeseca.

Stipendist je obvezan diplomirati najkasnije do 30.09.2017. Nakon završetka školovanja stipendist je obvezan zaposliti se i raditi u HANFA-i u trajanju dvostruko dužem od vremena stipendiranja. Izabrani studenti mogu računati i na mogućnosti daljnjeg usavršavanja u struci.

Stipendist je dužan vratiti primljeni iznos stipendije ukoliko ne završi fakultet u roku, ne prihvati ponuđeno zaposlenje, jednostrano raskine radni odnos prije isteka roka u kojem je dužan raditi ili ako bez opravdanog razloga i u roku ne dostavi podatke o tijeku školovanja.