Startup@foi program otvara novi krug natječaja za zainteresirane studente-poduzetnike!

Objavljeno: 10.02.2016

Od službenog osnutka startup@foi sustava podrške za studente poduzetnike prošlo je točno dva mjeseca, a program podrške upravo kreće u novu razvojnu fazu. Radi se o fakultetskom programu podrške studentima u osnivanju, razvoju i upravljanju vlastitim poduzetničkim pothvatima s ciljem podupiranja izvrsnosti i razvoja poduzetničke svijesti.

Prvi takvi pothvat poduzeli su Matija Matija i Milan Kovačić s FOI-ja te njihov kolega s FER-a, Ivan Jolić, kada su osnovali svoje poduzeće Tourgent te postali prvo startup@foi studentsko poduzeće. Od tada su imali višestruke koristi od samog sustava podrške, a jedna od značajnijih svakako je savjetovanje i mentorstvo od strane uspješnih IT tvrtki.

Planirano je da u startup@foi sustav podrške uđe 3-5 projekata godišnje, a ovim putem i vi, ukoliko ste ozbiljni u svojoj poduzetničkoj ideji, možete postati dio ovog sustava! Potrebno je poslati kvalitetnu prijavu te objasniti zašto bi baš vi trebali dobiti potporu za razvoj vlastitog pothvata. Prijavljeni projekti moraju biti povezani s tematikom studija, a konačnu odluku o prihvatu u sustav za podršku razvoja poduzeća donijet će Povjerenstvo za evaluaciju prijava.

Podrška studentskim projektima uključuje pokrivanje troškova računovodstvenih i pravnih  usluga, pravnu pomoć i savjetovanje te inkubaciju i poslovni prostor u Tehnološkom parku Varaždin. Savjetodavnu funkciju trenutno imaju uspješne tvrtke Degordian, Mediatoolkit i Repsly Hrvatska, koje inicijativama njihovih predstavnika i zaposlenika čitav program dižu na višu razinu, a u planu je proširenje sustava podrške i na nove mentorske tvrtke.

Elementi koji su bitni za sastavljanje prijave su:

• razrada opisa ideje
  • poslovni plan
  • motivacijsko pismo
  • popis članova tima

Prijavnice je potrebno dostaviti u tiskanom i digitalnom obliku, i to u zatvorenoj omotnici u Centar za podršku studentima i razvoj karijera te mailom na cpsrk@foi.hr. Ovaj krug prijava zatvara se 17. veljače, a za sve upite javite se na kontakt mail cpsrk@foi.hr.

Pošaljite prijavu i ostvarite sredstva za razvoj i besplatno savjetovanje za svoj poduzetnički pothvat!
Sretno!