Smotra Sveučilišta u Zagrebu 2014

Dragi studenti, pozivamo vas da posjetite 19. po redu Smotru Sveučilišta u Zagrebu koja se ove godine održava u petak i subotu, 14. i 15. studenoga 2014. u Studentskom centru u Zagrebu (Savska 25). Smotra je za posjetitelje oba dana otvorena od 9 do 19 sati, a ulaz na Smotru je besplatan.

smotra_2014._-_naslovna

Sveučilište u Zagrebu i ove godine organizira Smotru kako bi se učenici završnih razreda srednjih škola, studenti i svi zainteresirani informirali o studijskim programima i upisnim uvjetima, studentskome životu i uvjetima smještaja tijekom studiranja, opremljenosti pojedinih fakulteta, kreativnim mjestima za zapošljavanje u pojedinim strukama te o brojnim drugim pojedinostima koje su mladim ljudima važne prilikom odluke o upisu na fakultet.

Uz 33 sastavnice Sveučilišta u Zagrebu (fakultete i akademije), posjetiteljima će se tijekom dva dana predstaviti i drugi sudionici iz Hrvatske i inozemstva - sveukupno oko sedamdeset sudionika.

Otvorenje Smotre

Danas, u petak 14. studenoga 2014. u 9.30 sati, u Francuskom paviljonu svečano će biti otvorena 19. Smotra Sveučilišta u Zagrebu.

Program svečanog otvaranja Smotre započet će govorom prorektorice za studente, studije i upravljanje kvalitetom Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Ivane Čuković-Bagić, nakon čega će uslijediti pozdravni govori visokih uzvanika. Svečanost otvaranja završit će se govorom rektora Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damira Borasa koji će Smotru proglasiti otvorenom.

Zanimljiv sadržaj

Za ovogodišnju Smotru Sveučilišta pripremljen je niz zanimljivih i korisnih tema koje su skrojene ne samo za maturante već i za trenutne studente kako bi dobili pravodobne i jasne informacije o tome kako uspješno studirati, te koje su im mogućnosti dostupne za vrijeme i po završetku studija.

Oba dana svi fakulteti i akademije Sveučilišta u Zagrebu te ostali izlagači čekaju vas na svojim štandovima kako bi s vama podijelili informacije i odgovarali na vaše upite. Svakako preporučujemo da posjetite i pogledate kako se ovogodišnja FOI ekipa, zadužena za promoviranje Fakulteta, pripremila za Smotru Sveučilišta u Zagrebu.

Program koji vas očekuje:

• Prezentacija: Studiraj uspješno i kreativno

Petak, 14. studenog 2014., 13:50 - 14:20 sati

Moderatori: Ured za međunarodnu suradnju, Centar za savjetovanje i podršku studentima

• Radionica: Frka me ispita - suočite se uspješno s ispitnim strahovima

Petak, 14. studenog 2014., 14:45 - 15:45 sati

Sudjelovanjem na ovoj radionici neki će se podsjetiti, a neki tek doznati kako što učinkovitije savladati i organizirati (akademsko) gradivo i uspješno se pripremiti za nadolazeće ispite/testove.

Voditeljica: Doris Čuržik, Centar za savjetovanje i podršku studentima

• Radionica: Praktično novinarstvo

Subota, 15. studenog 2014., 11:00 - 11:45 sati

Tijekom radionice sudionike će se na jednostavnom zadatku upoznati s radom za različite medije. Sudionici će dobiti kratku informacija o studiju novinarstva i različitim vrstama novinarstva koje su zastupljene. Svatko od polaznika će dobiti jednostavan zadatak: napisati vijest o smotri ili nekom segmentu smotre koja će kasnije biti prilagođena određenom mediju.

Moderatori: FPZG

• Radionica: Studentski život - što sve nosi, kako se prilagoditi?

Subota, 15. studenog 2014., 13:00 - 13:45 sati

Tijekom radionice, sudionici će se upoznati s izazovima koje nosi uloga „studenta“ te predstavit će im se vještine značajne u adekvatnoj prilagodbi na studij te odgovornom i samostalnom studiranju.

Voditeljica: Sanja Radić-Bursać, Centar za savjetovanje i podršku studentima

• Radionica: Upoznaj sebe - upravljaj svojom karijerom

Subota, 15. studenog 2014., 14:15 - 15:15 sati

Radionica upravljanja karijernim promjenama je usmjerena na razvoj specifičnih vještina i usvajanje praktičnih tehnika za samoprocjenu, donošenje i provedbu karijernih odluka te općenito uspješnu samoregulaciju u kontekstu razvoja karijere.

Voditeljica: Ivana Mrgan, Centar za savjetovanje i podršku studentima

Za više informacija posjetite mrežnu stranicu Smotre: http://smotra.unizg.hr/.

Sadržaja je mnogo, na vama je izbor što želite vidjeti i posjetiti.

Kao i svake godine, tako i na ovogodišnjoj Smotri Sveučilišta u Zagrebu svoj štand ima i Fakultet organizacije i informatike na kojem će Fakultet prezentirati svoje aktivnosti i programe zainteresiranim budućim brucošima i svim ostalim sudionicima Smotre.

Slike s prvog i drugog dana Smotre Sveučilišta u Zagrebu možete pogledati u priloženim flickr prezentacijama:

Smotra Sveučilišta - 1. dan:

Smotra Sveučilišta - 2. dan