Šesti Sajam poslova u Varaždinskoj županiji

Hrvatski zavod za zapošljavanje, Područni ured Varaždin, u srijedu, 30. listopada 2013. organizira šesti Sajam poslova u Varaždinskoj županiji. Sajam poslova održat će se u Gospodarskoj školi Varaždin, od 10 do 16 sati.

Pokrovitelji Sajma poslova su Varaždinska županija i Grad Varaždin. Partneri na Sajmu poslova su HGK – Županijska komora Varaždin, HOK – Obrtnička komora Varaždinske županije, HOK – Udruženje hrvatskih obrtnika Varaždin, Agencija za razvoj Varaždinske županije – AZRA, Razvojna agencija Sjever – DAN, gradovi Ivanec, Lepoglava, Ludbreg, Novi Marof, Varaždinske Toplice, te općine Cestica i Vinica.

Posebnost ovogodišnjeg Sajma poslova je to što je ulaskom Hrvatske u Europsku uniju Hrvatski zavod za zapošljavanje postao dio Europske mreže javnih službi za zapošljavanje (EURES), a time je hrvatskim građanima postala dostupna i usluga posredovanja pri zapošljavanju u drugim članicama Europske unije.

Sajam je namijenjen poslodavcima, obrazovnim ustanovama, nezaposlenim osobama, ostalim tražiteljima zaposlenja, studentima, učenicima i svima zainteresiranima za aktivno uključivanje na tržište rada, upoznavanje sa sadašnjom ponudom i potražnjom za kadrovima na području Varaždinske županije, te mogućnostima zapošljavanja na razini Europskog ekonomskog prostora.

Cilj Sajma poslova je povećanje mogućnosti zapošljavanja, dostupnosti i razmjene informacija, usklađivanja ponude i potražnje te stvaranja partnerskih odnosa među dionicima tržišta rada.

Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu imat će svoj štand, u sklopu predstavljanja obrazovnih ustanova, gdje će biti predstavljena ponuda obrazovnih programa, dok će u okviru programa događaja, mr.sc. Vesna Ciglar održati radionicu o samozapošljavanju „Od ideje do realizacije", a doc. dr. sc. Valentina Kirinić vodit će okrugli stol „Informacijska pismenost – ključ zapošljivosti".

PROGRAM SAJMA POSLOVA

• 10:00 | Svečano otvaranje
  • 10:00 – 16:00 | Izložbeni pultovi poslodavaca, partnera,  obrazovnih ustanova, Hrvatskog zavoda za zapošljavanje
  • 11:00 – 12:00 | Radionica o samozapošljavanju „Od ideje do realizacije“
  • 12:00 – 13:00 | Okrugli stol  „Informacijska pismenost – ključ zapošljivosti“
  • 13:00 – 14:00 | Radionica „Postupak selekcije – iskustva i savjeti poslodavaca“
  • 16:00 | Zatvaranje Sajma poslova

Na Sajmu poslova predstavit će se poslodavci različitih djelatnosti s trenutnim i budućim potrebama za zaposlenicima, koji će ostvariti direktan kontakt s posloprimcima, te obrazovne ustanove koje će predstaviti ponudu obrazovnih programa. Partneri će predstaviti svoje aktivnosti, programe i projekte, a koji podržavaju zapošljavanje.

Posjetitelji Sajma će imati priliku:

• ostvariti direktan kontakt s poslodavcima, dobiti informacije o njihovim trenutnim i budućim potrebama za zapošljavanjem, znanjima i vještinama koje traže poslodavci
  • ispuniti upitnik za zapošljavanje kod potencijalnih poslodavaca, s nekim od poslodavaca već na Sajmu možete obaviti kratki razgovor vezano uz eventualno zapošljavanje
  • informirati se o mogućnostima redovnog obrazovanja i obrazovanja odraslih, stipendiranja i kreditiranja obrazovanja
  • dobiti informacije o uslugama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, o mogućnostima zapošljavanja na razini europskog ekonomskog prostora
  • upoznati se s radom i aktivnostima Centra za informiranje i savjetovanje o karijeri (CISOK)
  • istražiti mogućnosti računalnog programa „Moj izbor“
  • sudjelovati u radionicama

Potičemo sve zainteresirane da posjete ovogodišnji Sajam poslova i informiraju se o mogućnostima zaposlenja, obrazovanja i usavršavanja u Varaždinskoj županiji!