SciBAr druženje na FOI-ju

Objavljeno: 15.11.2016

U ponedjeljak, 14. studenoga 2016. godine na Fakultetu organizacije i informatike održano je već tradicionalno 42. u nizu SciBAr druženje. SciBAr je neformalna diskusija između dva/dvije ili više znanstvenika/znanstvenica najčešće o temi važnoj i aktualnoj široj publici određene regije.

Na SciBArovima publika razmjenjuje svoja razmišljanja sa znanstvenicima. Gost predavač 42. SciBAra održanog na FOI-ju je bio prof. dr. sc. Božidar Šantek sa Prehrambeno-biotehnološkog fakulteta koji se u sklopu Zavoda za biokemijsko inženjerstvo i Katedre za pivo bavi tehnologijom piva. Tema predavanja bila je kako proizvesti prirodan i biološki uravnotežen proizvod – pivo. S obzirom na sve veći trend otvaranja i razvoja malih pivovara, iznimno zanimljiva tema kao i predavač privukli su veliki broj slušatelja kako nastavnika i studenata, tako i drugih zainteresiranih slušatelja izvan fakulteta.