Radionica knjižnice u sklopu kolegija Informatika 2

U četvrtak, 15. svibnja 2014. godine, na poziv doc.dr.sc. Igora Balabana, održana je radionica knjižnice u sklopu kolegija Informatika 2, prve godine preddiplomskog studija Informacijski i poslovni sustavi. Radionica je organizirana kao podrška studentima u vidu informacijskog opismenjavanja.

Sudionici radionice su, osim tehnika pretraživanja na internetu i vrsta informacijskih izvora, bili upoznati i sa strategijama pretraživanja te vrednovanjem izvora na mreži i njihovom primjenom. U praktičnom dijelu dat je naglasak na pretraživanje baza podataka koje za hrvatsku akademsku zajednicu osigurava Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, te na pretraživanje mrežne stranice knjižnice Fakulteta, njenom strukturom i sadržajima kao i pretraživanje mrežnog kataloga knjižnice. Naglašena je uloga knjižnice kao posrednika u okupljanju i posredovanju informacija. Pri kraju radionice sudionici su se sami okušali u ciljanom pretraživanju i pronalaženju relevantnih informacija na zadanu temu. Radionica je trajala dva školska sata, a prisustvovalo joj je 97 studenata.