Prof.dr.sc. Blaženka Divjak nova je ministrica znanosti i obrazovanja

Objavljeno: 09.06.2017

Pročelnica Katedre za kvantitativne metode na FOI-ju, voditeljica međunarodnih znanstvenih projekata, autorica značajnog broja znanstvenih i stručnih radova, autorica sveučilišnih udžbenika, članica nacionalnih skupina eksperata, članica odbora međunarodnih organizacija,  prof. dr. sc. Blaženka Divjak na sjednici Sabora 9. lipnja 2017. godine potvrđena je za novu ministricu znanosti i obrazovanja.

U jednom od prvih obraćanja javnosti prof. Divjak je istaknula „Prije svega mislim da je obrazovanje zaslužilo da se depolitizira. Najprije to, a onda projekti koji će biti važni ne za jednu stranku, ne za neke osobe, nego projekti koji će biti važni za našu djecu i buduće generacije”.

Čestitamo prof. Divjak na istaknutoj i važnoj poziciji, te joj želimo puno uspjeha u realizaciji projekata važnih za obrazovanje i znanost u Republici Hrvatskoj.