Pristup bazi IEEE Xplore iz Studentskog doma Varaždin

Fakultet organizacije i informatike je u srpnju 2012. godine uspostavio institucijski pristup elektroničkoj bazi znanstvenih i stručnih publikacija "IEEE/IET Electronic Library", popularno „IEEE Xplore“, http://ieeexplore.ieee.org/.

Od danas, 7. studenog 2012. godine, pristup bazi je omogućen i svim korisnicima Studentskog doma Varaždin.

Uprava Fakulteta organizacije i informatike podržala je inicijativu Fakulteta elektrotehnike i računarstva i sklopila 3-godišnji ugovor kojim je osiguran pristup bazi do 30. lipnja 2015. godine.

Baza IEEE Xplore dostupna je korisnicama prema rasponu IP-adresa cjelokupnog Sveučilišta u Zagrebu, uključujući i studentske domove. Pristup od kuće nije moguć.

Baza IEEE Xplore pokriva trećinu ukupne svjetske literature iz područja elektrotehnike, računarstva, ICT-a i mnogih međudisciplinarnih područja i jedna je od najznačajnijih baza znanstvenih i stručnih članaka u svijetu. Ugovorom je osiguran pristup punim tekstovima (PDF) preko 3 milijuna dokumenata (2 milijuna autora, 170 časopisa, 900 konferencija, 2.000 standarda IEEE-ja, 25.000 novih znanstvenih članaka mjesečno).