Priključite se inicijativi “Mladi pomažu”

Objavljeno: 12.12.2018

U tijeku je akcija humanitarnog karaktera pod nazivom “Mladi pomažu” čiji je glavni inicijator i organizator Studentski zbor Fakulteta organizacije i informatike. Od 10. do 16. prosinca 2018. godine prikupljaju se sredstva za potrebite kroz mnoštvo zanimljivih aktivnosti i događanja u koje se svi mogu uključiti.

Prošle je godine Studentski zbor Fakulteta organizacije i informatike pokrenuo inicijativu "Humanitarnog tjedna na FOI-ju" u kojem su se prikupljale donacije za Dom za nezbrinutu djecu u Varaždinu "Nova budućnost".

Ovo je inicijativa proširena na razinu grada Varaždina te je naziv akcije "Mladi pomažu". Inicijativi su se priključili dječji vrtići "Bajka", "Panda" i "Čira čara", škole Glazbena, Elektrostrojarska, Gospodarska i Prva gimnazija Varaždin te Geotehnički fakultet. Cilj inicijative je prikupiti donacije u vidu financijskih sredstava i osnovnih potrepština za Socijalnu samoposlugu, Dom za nezbrinutu djecu "Nova budućnost", Ludbreško sunce, Udrugu SPAS te inicijativu "Ljudi za ljude".

Akcija je započela u ponedjeljak 10. prosinca, a traje do nedjelje 16. prosinca 2018.

Tijekom cijelog tjedna organiziraju se mnogobrojne aktivnosti na kojima će se prikupljati donacije u vidu kotizacija. Sve aktivnosti namijenjene su svim građanima.

U nastavku se nalazi raspored te poveznica na Facebook evente za pojedina događanja:

Akcija "Mladi pomažu"

Ponedjeljak, 10.12.2018.
Pub kviz u Barflyu (18h)

Utorak, 11.12.2018.
Pikado i bela turnir u Barflyu (18h)

Srijeda, 12.12.2018.
Božićni party u organizaciji SZ FOI i SZ GFV u Barflyu (22h)

Četvrtak, 13.12.2018.
Futsal turnir u dvorani 2. Gimnazije u suradnji s SUFOI

Petak, 14.12.2018.
Predavanje inicijative "Ljudi za ljude" na temu "Zašto je važno volontirati"
Adventska potraga za blagom

Subota, 15.12.2018.
Utrka na Bedemu u suradnji s Trkačkim klubom "Marathon 95" te podjela slatkiša djeci po Varaždinu od strane Moto kluba "Baroker" koji će biti prigodno odjeveni, odnosno u kostimima Djeda Božićnjaka.

Nedelja, 16.12.2018.
Posjet Glini u sklopu inicijative "Ljudi za ljude" te podjela prikupljenih sredstava.

Nadalje, svaki dan će se u prostorima Geotehničkog fakulteta, Studentskog doma Varaždin te u garderobi FOI1 prikupljati osnovne potrepštine za samoposlugu.

Također, prikupili smo želje korisnika Doma za nezbrinutu djecu u Varaždinu " Nova budućnost" te napravili web stranicu putem koje građani mogu ispuniti iste.

Ovom prilikom pozivamo sve studente i zaposlenika FOI-ja, kao i sve ostale građane i ljude dobre volje, da se priključe mnogobrojnim aktivnostima te tako podrže ovu inicijativu.