Pozvano predavanje na temu "Informacijska sigurnost u praksi i dvostruki izazovi: Kad ljudski faktor postane front"

Objavljeno: 03.11.2023

U sklopu kolegija Sigurnost informacijskih sustava, u utorak 7. studenog 2023. pozvano predavanje održat će predavačica dr. sc. Natalija Parlov Una. Pozivamo vas na predavanje s radionicom na studiji slučaja, koja osvjetljava dvojnost izazova u informacijskoj sigurnosti - rizici ljudskih resursa i rizici od ljudskih resursa.

Ova interaktivna sesija vodi vas kroz labirint kontrola pristupa, izazova udaljenog rada i nijansi teleworkinga, s naglaskom na prepoznavanje i upravljanje rizicima koji proizlaze kako iz nehotičnih ljudskih pogrešaka, tako i iz potencijalno zlonamjernih unutarnjih prijetnji. Zavirite u realne scenarije gdje ćemo kroz studiju slučaja razotkriti kako različite interpretacije i pristupi upravljanju rizicima mogu utjecati na sigurnost vaših informacijskih sustava. Naučite identificirati skrivene opasnosti u svakodnevnim aktivnostima vaših timova i razvijte strategije za njihovo preveniranje i otklanjanje.

O predavačici:

Dr. sc. Natalija Parlov Una je akreditirani vodeći tutor i senior vodeći certifikacijski revizor sustava upravljanja informacijskom sigurnošću, kibernetičkom sigurnošću i zaštitom osobnih podataka u aktivnom svojstvu za najveću njemačku certifikacijsku kuću TÜV NORD CERT te stručnjak za bihevioralnu poslovnu analitiku i upravljanje rizicima.

Završila je Strateški menadžment na University of Oxford te je doktorirala na temi usklađivanja organizacijskih i tehničkih mjera s europskom pravnom regulativom zaštite podataka putem specifičnih ISO/IEC standarda. Članica je Nadzornog odbora OTP banke d.d., nositelj i viši predavač kolegija "Digitalna ekonomija" na Studiju za financije i pravo te direktorica i vlasnica dvije aktivne tvrtke u RH. Posjeduje više od 15 međunarodno akreditiranih certifikata vezanih uz upravljanje rizicima, informacijsku sigurnost i zaštitu podataka te menadžment sustava upravljanja. Za više o predavačici kliknite ovdje.

Predavanje se održava u dvorani 1 na FOI 2, a započinje u 12:15.

Svi zainteresirani su dobrodošli!