Pozvano predavanje dr. sc. Maria Karlovčeca iz tvrtke Qlector d.o.o. na kolegiju Razvoj web aplikacija

U ponedjeljak, 15. siječnja 2024. godine, u sklopu kolegija Razvoj web aplikacija na Prijediplomskom studiju informatike (Informacijski i poslovni sustavi - modul Razvoj programskih sustava) pozvano predavanje održat će dr. sc. Mario Karlovčec iz tvrtke Qlector d.o.o. iz Ljubljane, pod nazivom „Primjena NodeJS u razvoju sustava Qlector LEAP“. Pozvano predavanje počinje u 11:15 h na FOI 1 u dvorani 3 i otvoreno je za sve zainteresirane studente!

O predavanju

Mario Karlovčec će predstavit tvrtku Qlector d.o.o. i njihov proizvod Qlector LEAP. Qlector LEAP je sustav za planiranje i optimizaciju proizvodnje, koji se temelji na metodama iz strojnog učenja. Biti će prezentirane osnovne informacije o korištenim metodologijama rada u razvoju softvera te tehnologije korištene u razvoju među kojima su web tehnologije poput NodeJS-a, TypeScripta i sl.

O predavaču

Mario Karlovčec je završio diplomski studij Informacijsko i programsko inženjerstvo na Sveučilištu u Zagrebu Fakultetu  Organizacije i informatike u Varaždinu. Nakon toga upisuje doktorski studij na institutu Jožef Stefan u Ljubljani, gdje radi kao istraživač u laboratoriju za umjetnu inteligenciju. Po završetku poslijediplomskog studija, radi kao konzultant na sustavu za otkrivanje anomalija, za financijsku tvrtku Bloomberg L.P. iz New Yorka. Trenutno je na poziciji podatkovnog znanstvenika u visokotehnološkom poduzeću Qlector d.o.o. iz Ljubljanje, koje se bavi razvojem sistema za optimizaciju proizvodnih poduzeća na osnovi metoda iz strojnog učenja.