Pozvano predavanje dr. sc. Daniela Strmečkog na kolegiju Uzorci dizajna

Objavljeno: 28.11.2023

U utorak 28. studenog 2023. godine u sklopu kolegija Uzorci dizajna na Diplomskom studiju Informacijsko i programsko inženjerstvo održat će pozvano predavanje dr. sc. Daniel Strmečki, Director Digital Platforms – Adobe, IBM iX Croatia d.o.o., pod nazivom „Koraci za osiguranje učinkovitog uključivanja novih programera, njihovo obrazovanje, dijeljenja znanja i osiguranja kvalitete“.

Pozvano predavanje počinje u 15:15 sati na FOI 2 dvorani 9 i otvoreno je za sve zainteresirane studente. Zahvaljujemo pozvanom predavaču na odazivu i dugogodišnjoj suradnji.

O predavaču

Daniel Strmečki je Java/AEM arhitekt fokusiran na kvalitetu i modularnost web aplikacija. Radi kao direktor razvoja u IBM iX Hrvatska. 2019. godine stekao je doktorat informacijskih i komunikacijskih znanosti na Fakultetu organizacije i informatike. Tijekom svoje karijere stekao je iskustvo u razvoju softvera, arhitekturama web rješenja, vođenju projekata i upravljanju ljudskim resursima. Daniel ima 18 profesionalnih certifikata od IBM-a, AWS-a, Adobe-a, Oracle-a i Scrum Alliance-a. Čest je izlagač na konferencijama za programere i objavio je više od 20 Java tutorijala na Baeldung-u. Daniel ima otvorenu, ambicioznu, tvrdoglavu i perfekcionističku osobnost. Voli sport, modernu tehnologiju, motivirane kolege i dobro definirane procese.

O predavanju

U sklopu ovog pozvanog predavanja kratko ćemo predstaviti tvrtku IBM iX Hrvatska i kakav softver razvijamo. Zatim ćemo detaljnije proći kroz naše interne procese uključivanja novih programera u tvrtku, dijeljenja znanja među zaposlenicima i osiguranja kvalitete programskih proizvoda. Prikazati ćemo stvarne interne procese i alate koje koristimo kako bismo osigurali njihovo efikasno izvođenje. Sve navedeno razvili smo interno u proteklih 7 godina, što nam je omogućilo rast od samo nekolicine programa do 250 zaposlenika danas.