Pozvano predavanje 16.10.: Marija Bošković Batarelo (Strateško upravljanje informacijskom sigurnošću i privatnošću)

Objavljeno: 11.10.2024

Pozvano predavanje na temu tehničkih i organizacijskih mjera unutar web alata Olivia održati će Marija Bošković Batarelo, osnivačica Parser compliance d.o.o., obrta Teorem te Hrvatske udruge za usklađenost poslovanja. Predavanja će se održati u srijedu 16.10.2024. u 14:15, u sklopu kolegija Strateško upravljanje informacijskom sigurnošću i privatnošću u dv7 FOI1.

Marija Bošković Batarelo je pravnica s položenim pravosudnim ispitom, s iskustvom rada u odvjetništvu i bankama. Nakon završetka Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, završila je magisterij Pravo i tehnologija na Sveučilištu Tilburg u Nizozemskoj te se otada zadnjih 10 godina intenzivno bavi savjetovanjem u području zaštite osobnih podataka i privatnosti.

Osnivačica je Parser compliance d.o.o., obrta Teorem te Hrvatske udruge za usklađenost poslovanja. Obavlja funkciju vanjskog službenika za zaštitu podataka u skladu s Općom uredbom o zaštiti podataka (GDPR) u osiguravajućoj industriji te educira pravnike, službenike za zaštitu podataka i stručnjake za usklađenost poslovanja i informacijsku sigurnost.

Trenutačno radi kao vanjski suradnik na EU projektu ARC2 u sklopu kojeg se razvio besplatni web alat Olivia namijenjen za GDPR usklađivanje mikro, malih i srednjih poduzetnika. Olivia je nastala kao proizvod suradnje Agencije za zaštitu osobnih podataka, talijanskog nadzornog tijela za zaštitu podataka (Garante Privacy), Fakulteta organizacije i informatike – Sveučilište u Zagrebu, Sveučilišta Vrije i Sveučilišta u Firenci.

Na predavanju će se objasniti teme Tehničke i Organizacijske mjere unutar web alata Olivia, proći kroz teorijski dio i upitnike te će predavačica podijeliti svoja iskustava iz prakse.