Poziv studentima na Natječaj UNIverzI-JA-DA

Hrvatska agencija za malo gospodarstvo, inovacije i investicije (HAMAG-BICRO) u suradnji s Ministarstvom turizma RH te Udrugom Europskih sveučilišnih igara Zagreb-Rijeka 2016 raspisuje Natječaj unutar projekta UNIverzI-JA-DA kojim se dodjeljuju financijska sredstva najboljim studentskim rješenjima za otvorena pitanja tijekom održavanja Europskih sveučilišnih igara u Zagrebu i Rijeci u srpnju 2016. godine.

Natječaj je otvoren za sve studente (redovni i izvanredni) preddiplomskih, diplomskih i poslijediplomskih studija sveučilišta i ostalih visokoškolskih ustanova (veleučilišta i visokih škola) u Republici Hrvatskoj. Prijava je moguća pojedinačno ili u timu do pet osoba do 14.rujna 2015. godine. Svaki tim izabire voditelja tima koji je zadužen za daljnju komunikaciju s organizatorima. Pojedini tim može odabrati do tri mentora iz Mreže studentskih poduzetničkih inkubatora (MSPI).

Studentski projekti trebaju doprinositi s društveno korisnim inovacijama koje će studentskoj populaciji te građanima općenito pomagati kod rješavanja izazova tijekom, ali i nakon, ESI2016. Osnovni je smisao projekta UNIverzI-JA-DA pružiti priliku studentima da se na stvarnim zadacima i uz podršku mentora educiraju i upoznaju sa poduzetništvom te realiziraju svoju inovativnu ideju.

Projekt je pokrenula Hrvatska agencija za malo gospodarstvo, inovacije i investicije (HAMAG-BICRO) koja kroz Mrežu studentskih poduzetničkih inkubatora želi potaknuti studente na poduzetničke aktivnosti već za vrijeme studija.

Traže se najbolji projekti iz sljedećih područja: mobilne aplikacije i turističa promocija hrvatske kulture i sporta koji se ocjenjuju prema sljedećim kriterijima: INOVATIVNOST, IZVEDIVOST, ISKUSTVO I KVALIFICIRANOST TIMA, DODANA VRIJEDNOST, FINANCIJSKI RESURSI.

Natječaj je već otvoren i prijave se zaprimaju do 14. rujna u 23:59 sati pri čemu je potrebno da:

• svi studenti izrade profil na www.mspi.hr
  • voditelj tima priloži obrazac Faza I. Imam ideju za Univerzijadu i
  • se dostave životopisi svih članova studentskog tima.

Rokovi

• Natječaj otvoren od 14. svibnja do 14. rujna 2015. (23:59)
  • Predstavljanje ideje pred žirijem: 21. rujna 2015.
  • Objava šest finalista: 21. rujna 2015.
  • Javna prezentacija finalnog rješenja: 11.studeni 2015.
  • Objava pobjednika natječaja: 11. studeni 2015.
  • Izvedba odabranih rješenja: do 14. svibnja 2016.

HAMAG-BICRO sve finaliste nagrađuje sa 10.000 kn. Ministarstvo turizma RH financira realizaciju dvaju pobjedničkih projekata iz kategorije turistička promocija hrvatske kulture i sporta u iznosu od 200.000 kn. Udruga Europske sveučilišne igre Zagreb-Rijeka 2016 osmišljava zadatak u kategoriji mobilne aplikacije, a sva pobjednička rješenja će se koristiti tijekom ESI2016.

Detaljnije možete pročitati na službenoj stranici MSPI: http://www.mspi.hr/UNIverzI-JA-DA/, i u prezentaciji dostupnoj na: http://www.mspi.hr/wp-content/uploads/2015/06/UNIverzI-JA-DA.pdf

EUG2016-za-web