Posjeta prodekana Fakulteta menadžmenta i informatike Sveučilišta u Žilini Petera Martona FOI-ju

Objavljeno: 20.04.2016

U ponedjeljak, 18.4 2016. Peter Marton, prodekan za znanost i istraživanje Fakulteta menadžmenta i informatike Sveučilišta u Žilini posjetio je Fakultet organizacije i informatike. Tom je prilikom održao prezentaciju studentima FOI-ja o mogućnostima studijskog boravka u okviru Erasmus + programa na Fakultetu menadžmenta i informatike u Žilini.

Fakultet menadžmenta i informatike u Žilini jedan je od najjačih partnera FOI-ja u međunarodnoj suradnji. Predmetno se FOI i FRI , kako se skraćeno zove Fakultet menadžmenta i informatike u Žilini, iznimno poklapaju pa se stoga preporučuje studentima da svoj studijski boravak odrade upravo u Žilini. Peter Marton, koji je na FOI-ju boravio povodom dogovora vezanih uz područje međunarodne suradnje, studentima je ukratko ispričao povijest, ali i predstavio posebnosti Fakulteta menadžmenta i informatike u Žilini, koje bi mogle zainteresirati one koji razmišljaju o odlasku na Erasmus + studijski boravak.

Ova je destinacija popularna među studentima FOI-ja iz više razloga.

Prije svega tu je lokacija Žiline u Slovačkoj. Žilina je tako udaljena od Varaždina samo pet i pol sati vlakom i autobusom. Istovremeno je lokcijski na odličnom mjestu za posjetu drugim europskim gradovima poput Beča, Praga, Berlina i slično, a jeftine ponude prijevoza vlakom i avionom tu mogućnost dodatno olakšavaju. Tako studenti često koriste studijski boravak u Žilini za razgled ne samo Slovačke, već i gradova u drugim europskim zemljama.

Zatim, FRI nudi studentima slične programe studija kakve pohađaju na FOI-ju; na preddiplomskoj razini tu su programi informatike i menadžmenta, dok su na diplomskoj razini tu programi informacijskih sustava, kompjuterskog inženjerstva te informatičkog menadžmenta. To u praksi znači olakšano integriranje predmeta koji se slušaju na studijskoj razmjeni u vlastiti studijski plan po povratku s razmjene. Također, na fakultetu u Žilini postoji mogućnost slušanja predmeta i s drugih fakulteta unutar Sveučilišta u Žilini, što također olakšava odabir predmeta prilikom odlaska.

Zatim je tu sam boravak na Fakultetu u Žilini. Svi strani studenti Sveučilišta u Žilini smješteni su na jednom katu studentskog doma, što u praksi znači olakšanu integraciju i 24-satni život u multikulturalnom okruženju. Također, studentski dom nudi opciju stanovanja po prihvatljivim cijenama te dodatne pogodnosti poput restorana, knjižnice, teretane te praonice rublja u neposrednoj blizini.

Peter Marton prilikom svog posjeta nakratko se susreo i sa studentima koji su u Žilini već boravili te studentom sa Sveučilišta u Žilini koji ovaj semestar boravi na studijskoj razmjeni u okviru Erasmus + programa na FOI-ju. Ostale studente pozvao je da iskoriste priliku koju im nudi Erasmus + program i u sljedećoj se godini prijave za boravak na studijskoj razmjeni.

Prezentaciju Petera Martona možete pogledati ovdje.