Posjet ministra

Ministar znanosti, obrazovanja i sporta Željko Jovanović u pratnji gradonačelnika Varaždina Gorana Habuša i saborskog zastupnika Maria Habeka, u petak 06.04.2012. sastao se u Studentskom Centru s ravnateljem centra Nenadom Milijašem, mag. inf., dekanom Fakulteta organizacije i informatike prof.dr.sc. Vjeranom Strahonjom, prodekanicom za poslovanje doc.dr.sc. Ninom Begičević Ređep te studentskim predstavnicima.

Tema sastanka bili su projekti Izgradnje studentskog restorana i Sveučilišnog Kampusa Varaždin. Istaknut je problem nedostatnih prostornih kapaciteta Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu kao vodeće visokoškolske institucije u regiji Sjeverozapad, te nezadovoljavajuće razine studentskog standarda, prehrane, kao i studentskog smještaja u gradu Varaždinu i čitavoj regiji. Problem će se djelomično riješiti izgradnjom studentskog restorana investicije od 9 milijuna kuna za koji je sredstva osiguralo Sveučilište u Zagrebu, dok se problem nedostatnih prostornih kapaciteta visokoškolskih institucija u našoj regiji namjerava riješiti kroz projekt Sveučilišni Kampus Varaždin koji će Fakultet organizacije i informatike prijaviti na natječaj Infrastrukturni projekti – Europski fond za regionalni razvoj 2014 – 2020 te će se nastojati osigurati sufinanciranje u okviru fonda za projekte nacionalnog prioriteta.

Dekan Fakulteta prof.dr.sc. Strahonja predstavio je projekt Sveučilišni Kampus Varaždin te ukazao na visoki prioritet projekta za osiguranje nužnih preduvjeta za razvoj visokog školstva u Sjeverozapadnoj regiji.

posjet ministra2 posjet ministra 3