Portal elektroničkih izvora za hrvatsku akademsku i znanstvenu zajednicu

Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu izradila je Portal elektroničkih izvora za hrvatsku akademsku i znanstvenu zajednicu koji omogućuje pristup bazama podataka s nacionalnom licencom koje financira Ministarstvo znanosti obrazovanja i sporta.

Time Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu preuzima dosadašnju ulogu MZOS-a, kao i ulogu Centra za online baze podataka koji je na razini Republike Hrvatske pružao tehničku pomoć pri osiguravanju pristupa online bazama.

Portal je nastao temeljem Sporazuma o suradnji Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta kojim se utvrđuje suradnja između Ministarstva i Knjižnice pri nabavi i osiguranju dostupnosti i korištenju elektroničkih izvora znanstvenih i stručnih informacija u okviru zajedničkih interesa potpisnica Sporazuma i u okviru interesa javnih znanstvenih organizacija upisanih u Upisnik znanstvenih organizacija pri Ministarstvu.

Unutar Portala baze su sistematizirane po područjima znanosti, vrstama pristupa i vrstama baza. Portalu možete pristupiti na stranici knjižnice, pod Baze podataka ili direktno na http://baze.nsk.hr/.

Portal Centra za online baze podataka više se neće ažurirati.