Otvorene prijave za University Trading Tournament 2017

Objavljeno: 03.04.2017

University Trading Tournament natjecanje je u trgovanju vrijednosnim papirima. Pokrenuo ga je Financijski klub Ekonomskog fakulteta u Zagrebu 2015. godine te je ono trenutno jedino takvo natjecanje u regiji. Prijave su otvorene do 10. travnja 2017.

Glavni je cilj natjecanja popularizacija trgovanja vrijednosnim papirima te širenje znanja o financijskim tržištima. Natjecatelji sudjelovanjem dobivaju mogućnost stjecanja dodatnih znanja o trgovanju na tržištu kapitala te primjene tih znanja u praksi.

Samo natjecanje odvija se na virtualnoj burzi putem platforme koju u stvarnosti koriste profesionalni brokeri, a sudionici joj mogu pristupiti iz udobnosti vlastitog doma putem računala ili mobilne aplikacije.

Natjecanje počinje 10. travnja te traje do 5. svibnja. Prije samog natjecanja bit će održano šest predavanja koja će natjecateljima približiti svijet trgovanja vrijednosnim papirima. Svi zainteresirani imat će priliku naučiti osnove tehničke, fundamentalne i investicijske analize. Također, ove je godine natjecateljima na raspolaganju i UTT Vodič za trgovanje kako bi im se olakšalo samo trgovanje te kako bi se upoznali s platformom na kojoj se trguje.

Osim znanja i novih vještina, natjecatelji imaju priliku osvojiti i vrijedne nagrade. Za natjecatelje je osiguran fond nagrada veći od 20.000 kn, a tu su i kotizacije za seminare HUTE, certifikati za sudjelovanje, majice te brojne druge nagrade.

Više možete pročitati na: http://finance.hr/tournament