Otvara se FININ Razvojni centar Varaždin

Objavljeno: 31.10.2023

U novim prostorijama Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu na adresi Prilaz Fausta Vrančića 3 u Varaždinu (FOI 2), u petak, 3. studenog 2023. bit će svečano otvoren FININ Razvojni centar Varaždin. Svečanom otvorenju nazočit će državni tajnik Bernard Gršić, predsjednik Uprave Fine Dražen Čović, župan Varaždinske županije Anđelko Stričak, gradonačelnik Varaždina Neven Bosilj, predstavnici Dekanata Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu te predstavnici HGK.

FININI razvojni centri povezuju znanstvenu zajednicu i poslovni sektor u partnerskoj razmjeni znanja i tehnologija, stimuliraju i generiraju razvoj inovativnih ideja te omogućuju studentima integraciju na tržište rada.

FINA je do sada uspostavila 13 razvojnih centara u Hrvatskoj - u Splitu, Osijeku, Čakovcu, Koprivnici, Bjelovaru, Virovitici, Zaboku, Kutini, Vukovaru, Rijeci, Požegi, Đurđevcu i Slatini, a centar u Varaždinu nastao je kao posljedica izvrsne suradnje s Fakultetom organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu i u njemu je zaposlen velik broj FOI alumnija.

Uvjereni smo da ćemo, kao i u drugim sredinama, pozitivno utjecati na razvoj varaždinske IT industrije, a mladim talentima omogućiti poslovnu priliku u njihovoj sredini - poručuju iz FINA-e.