Održane radionice za nastavnike u okviru projekta Stand4INFO

Objavljeno: 29.02.2016

Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu, u okviru projekta “Stand4INFO - Razvoj visokoobrazovnih standarda zanimanja, standarda kvalifikacije i studijskih programa na osnovama Hrvatskog kvalifikacijskog okvira u području informatike” održane su dvije radionice za nastavnike, 22. i 23. veljače 2016. godine.

Cilj radionice bio je upoznati sudionike s novostima u provedbi bolonjskog procesa koji čini kontekst projekta STAND4INFO s naglaskom na unapređenje kvalitete obrazovnog procesa u visokom obrazovanju, odnosno unapređenja nastavničkih kompetencija.

U uvodnom dijelu radionice, polaznicama je prezentiran društveni, politički i obrazovni kontekst u kojemu se odvija sam projekt Stand4INFO, a taj kontekst čini bolonjski proces sa svojim alatima, instrumentima i politikama te unutar njega nova paradigma u učenju i poučavanju: student u centru obrazovnog procesa. U drugom dijelu, polaznici su imali zadatak, na ponuđene teme, osmisliti i kreirati aktivnost poučavanja koja u centar stavlja studenta, a na kraju je svaka grupa pojedinačno izvodila pripremljenu aktivnost.

Fokus radionice bio je na promjeni paradigme s nastavnik/sadržaj u centru na student u centru obrazovnog procesa, a naglasak na „aktivnom“ izvođenju nastave.

Ukupno je na radionicama sudjelovalo 64 nastavnika.

Voditeljice radionica: Jasenka Gojšić i Daliborka Pašić, Sveučilište u Zagrebu, CeZaN

Slike s održanih radionica za nastavnike možete pogledati u nastavku: