Cilj radionice bila je diskusija sudionika o rezultatima istraživanja dobivenih u okviru projekta i zajedničko kreiranje inovativnih rješenja za pitanja kojima se WeRIn bavi: kako stvoriti višu razinu rodne uključenosti u obrazovanju za poduzetništvo, programima za potporu poduzetništvu te u ekosustavu poduzetništva.
Na radionici su sudjelovali dionici iz ekosustava poduzetništva, edukatori iz područja poduzetništva, poduzetnici, voditelji programa potpore za poduzetništvo i ostali sudionici koji imaju uloge u ekosustavu poduzetništva.
Radionica se održala u prostorima Tehnološkog parka Varaždin uz mogućnost uključivanja sudionika online putem platforme Zoom. Ova interaktivna radionica je bila podijeljena u tri sekcije gdje su se uz diskusiju, te uz potporu digitalnih alata poput Murala i Mentija, kreirala rješenja za unaprjeđenje obrazovanja i ekosustava za uključivo poduzetništvo.
Na početku radionice voditeljica projekta doc. dr. sc. Kristina Detelj sudionicima je predstavila WeRIn projekt te ciljeve projekta i dosad provedene aktivnosti. Nadalje, izloženi su dosadašnji rezultati projekta, predstavljena SWOT analiza hrvatskog poduzetničkog ekosustava koja proizlazi iz projeknog istraživanja i identificirani ključni izazovi ekosustava poduzetništva u europskim državama iz kojih dolaze projektni partneri.
Nakon uvodnog dijela, sudionici su podijeljeni u radne skupine unutar kojih se provodila diskusija putem alata Mural. U okviru radionice identificirani su ključni regionalni problemi u području ženskog poduzetništva, a obuhvaćaju nedovoljno ženskih uzora, problem balansiranja obiteljskog i poslovnog života, kriva percepcija poduzetništva, nedostatak programa za mentoriranje i edukacije za olakšavanje ulaska u poduzetništvo.
Nadalje, definirana su i potencijalna rješenja u vidu edukacija, od najranije dobi do oblika cjeloživotnog učenja, umrežavanja, povezivanja poduzetnica iz prakse s obrazovnim ustanovama. Prijedlozi su uključivali i veću transparentnost i vidljivost programa potpore poduzetništvu u javnosti, pojačane potpore lokalne vlasti u vidu logistike (radno vrijeme vrtića, prostori za djecu u vrijeme sastanaka i sl.) i druga slična rješenja.
Rezultati diskusije dobiveni na radionici bit će polazišna točka za sljedeću projektnu aktivnost, razvoj WeRin WeRLearning pristupa i alata.