Održan simpozij 'FitTech' – SZ FOI okupio studente iz udruge PROBION PBF-a i Powerlifting kluba Nabildani Mozak

U petak, 28., subotu, 29. i nedjelju 30. travnja 2023., Studentski zbor FOI uspješno je organizirao simpozij 'FitTech', koji je održan u Studentskom klubu Studentskog centra Varaždin. Tijekom tri dana trajanja, sudionici su mogli čuti o pravilnoj prehrani, powerlifting treniranju i natjecanjima te o utjecaju informatike u zdravom životu, a okušali su se i u bench press natjecanju u teretani Gibi Gib. FOI-jevi studenti su predstavili i koncept aplikacije za planiranje prehrane u studentskoj menzi!

Prvi dan održavanja simpozija otvorio se prezentacijom Powerlifting kluba Nabildani Mozak s temom „Psihološki efekti treninga i prehrane“ tijekom koje se moglo čuti o raznim benefitima koje kvalitetan i kontinuirani trening imaju na psihu osobe kao i pravilna prehrana.

Drugi dan simpozija otvorio se prezentacijom PROBIONA na kojoj se moglo detaljnije čuti o temeljnim odrednicama sportske prehrane, odnosno kojih i koliko tvari bi trebao jedan sportaš unositi kako bi imao dovoljno energije i zdravo se prehranjivati. Nakon toga, održano je predavanje kluba Nabildani Mozak na temu planiranja powerlifting treninga i njegovog izgleda. Studenti FOI-ja predstavili su koncept osmišljene aplikacije koja bi služila za planiranje prehrane u studentskoj menzi i računanje unosa kalorija, dok je PROBION održao radionicu na temu pravilnog slaganja namirnica u hladnjak. Za kraj drugog dana, Studentski Zbor FOI govorio je o ulozi informatike u zdravom životu, to jest kako nam informatika može pridonijeti u vježbanju i održavanju zdravog života te je Nabildani Mozak govorio o samoj pripremi i njenom izgledu za powerlifting natjecanje.

Zadnji dan simpozija sudionici su se mogli okušati u natjecanju u bench pressu u teretani Gibi Gib te su također mogli provjeriti vlastitu formu na deadliftu i čučnju koju su im sudionici iz Nabildanog Mozga pomogli korigirati.