Održan posjet poduzećima Poslovna inteligencija i Omega Software u Zagrebu

Objavljeno: 03.02.2020

Posjet poduzećima Poslovna inteligencija i Omega Software u Zagrebu održana je u petak, 31. siječnja 2020. godine. Zaposlenici poznatih IT poduzeća ugostili su četrdesetak studentica i studenata FOI-ja i u neformalnoj atmosferi predstavili poslovne projekte i tehnologije koje koriste u poslovanju, kao i prilike za praksu ili zaposlenje koje nude.

Poslovna inteligencija

Poslovna inteligencija ponovno je otvorila svoja vrata studenticama i studentima FOI-ja. U opuštenoj atmosferi uz kavu i kolače zaposlenici poduzeća predstavili su odjele i projekte na kojima trenutno rade te prilike koje nude za praksu ili zaposlenje. Poslovna inteligencija jedna je od vodećih tvrtki za implementaciju analitičkih sustava i strateški ICT konzalting u jugoistočnoj Europi. Specijalizirani su u području implementacije inteligentnih informacijskih sustava za podršku poslovnom odlučivanju, a pružaju usluge implemetacije skladišta podataka, analitike velikih podataka, integracije podataka, poslovne inteligencije, rudarenja podataka, planiranja i budžetiranja, financijske konsolidacije i upravljanja rizikom.

Osim sjedišta u Zagrebu, posluju u Londonu, Beču, Ljubljani, Podgorici i Sarajevu s više od 140 iskusnih konzultanata te preko 200 uspješno završenih projekata. Korištenje i implementaciju vodećih tehnologija u poslovanju potvrđuju i brojni certifikati koji uključuju Informatica Corporation, IBM, Taleau i Microsoft.

Zainteresiranim studentima nude plaćeni program selekcije, pripreme i zapošljavanja mladih talenata nazvan BIRD Academy. Studenti završih godina imaju priliku unutar mjesec dana proći kroz edukaciju, a njihov napredak će pratiti mentori. Polaznici imaju priliku kroz praktična znanja upoznati poslovanje poduzeća, a najboljim kandidatima ponuditi će se radna mjesta unutar različitih odjela poduzeća. Neka od područja koja su obuhvaćena BIRD Akademijom su: ETL platforme, BI, organizacija, PI metodologije, SQL, OLAP platforme i mnoga druga poslovna znanja.

Omega Software

Dan rezerviran za posjete poduzećima nastavili smo u poduzeću Omega Software. Omega Software je poduzeće koje se bavi razvojem i integracijom cjelovitih ICT rješenja koja se temelje na vlastitim inovativnim razvojnim platformama. Njihov portfolio rješenja, proizvoda i usluga obuhvaća razvoj, implementaciju te integraciju kompleksnih ICT rješenja koja pokrivaju mnoga područja djelatnosti. Poduzeće posluje već 18 godina, a ovom posjetom sudentice i studenti imali su priliku upoznati zaposlenike te iz prve ruke saznati kako izgleda jedan radni dan u Omegi.

Zadnjih nekoliko godina Omega Software ubrzano raste te kontinuirano zapošljava nove stručnjake, a kako bi se novi zaposlenici što lakše i brže uklopili u poslovanje organiziraju Akademiju za programere juniore te Akademiju za IT konzultante juniore. Trude se da projekti nude sjajan osobni razvoj za njihove zaposlenike te kontinuirano ulažu u edukacije i usavršavanja u potrazi za novim znanjima i izvrsnošću. Obrazovanje na radnom mjestu ima različite oblike, od internih radionica o stručnim znanjima i softskillovima, preko raznih vanjskih edukacija do sudjelovanja na raznim konferencijama. Osim rada bitna im je i zabava te zato ulažu puno vremena, novca i ljubavi u zabavne aktivnosti i slobodno vrijeme. Potiču zajednička druženja (uz nogomet, roštilj, party …) ali također osiguravaju i odlične uvjete za odmor i zabavu i još mnogo toga.

Za više informacija o budućim posjetima poduzećima kontaktirajte Centar za podršku studentima i razvoj karijera.