Održan inicijalni online sastanak Erasmus+ projekta SuMoS

Objavljeno: 10.10.2024

U petak 4. listopada 2024. godine održan je inicijalni online sastanak Erasmus+ projekta SuMoS - Strengthening the ecosystem for sustainable student mobility.

Na sastanku su sudjelovali svi projektni partneri - vodeći partner, Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike (Hrvatska), Univerza v MariboruFakulteta za organizacijske Vede iz Kranja (Slovenija), Univerzitet u Beogradu, Fakultet organizacionih nauka (Srbija), Žilinska Univerzita v Žiline, Fakulta riadenia a informatiky (Slovačka) te ESIEA, Graduate School of Engineering (Francuska).

Voditeljica projekta je izv. prof. dr. sc. Katarina Pažur Aničić, dok ostatak tima s FOI-ja čine prof. dr. sc. Blaženka Divjak, prof. dr. sc. Vjeran Strahonja, izv. prof. dr. sc. Martina Tomičić Furjan, Izabela Oletić Tušek, univ. spec. pol., Darko Grabar, mag.inf., Barbi Svetec, mag. educ. philol. croat., mag. educ. philol. angl., Karlo Nadoveza, mag. oec. i Martina Đuras Sekovanić, mag. oec.

Cilj projekta SuMos je jačanje institucionalnog ekosustava za stratešku, strukturiranu i održivu suradnju između visokih učilišta u području mobilnosti studenata kroz razvoj i svrhovito korištenje zelenih praksi, digitalnih alata i pristupa usporedbi kurikuluma.

Očekivani rezultati projekta SuMoS su:

• Preporuke za daljnji razvoj ISME-a (International Student Mobility Ecosystem)– očekuje se u rujnu 2025.
  • Smjernice za nadograđene procedure za mobilnost studenata na partnerskim ustanovama s katalogom zelenih praksi i alatom za usporedbu ekološkog otiska mobilnih studenata (MSEF) – očekuje se u veljači 2027.
  • Preporuke za usporedbu kolegija i kurikuluma na partnerskim institucijama, na temelju metrike sličnosti i dizajna učenja – očekuje se u lipnju 2026.
  • Dizajnirana, testirana i ocijenjena inovativna platforma podržana umjetnom inteligencijom za podršku mobilnosti studenata – očekuje se u srpnju 2027.

Projekt traje 3 godine, od 1. listopada 2024. do 30. rujna 2027. Ukupni budžet projekta je 400.000,00 eura (Project ID: 2024-1-HR01-KA220-HED-000254853).

Početni sastanak (kick-off) projekta će se održati 17. i 18. prosinca 2024. u Varaždinu.

Kako bi se povećala vidljivost projekata i rezultata dizajnirana je i web stranica projekta koje je dostupna na poveznici: https://sumos-project.eu/en