Skip to content Skip to navigation

Održan ciklus CPSRK karijernih radionica

Objavljeno: 29.05.2019

Centar za podršku studentima i razvoj karijera FOI-ja je tijekom svibnja održao ciklus karijernih radionica, kojima se studentima nastojalo pokazati kako uz dobar životopis i motivacijsko pismo „osvojiti“ poslodavca na razgovoru za posao.

Ciklus radionica započeo je u ponedjeljak, 6. svibnja 2019. godine, uz uvodno predavanje i upoznavanje sudionika sa stvarnim natječajima za posao. Tvrtke Bornfight, Infinum, Infobip, PLIVA i UHP Digital pripremile su konkretne natječaje za nekoliko tehničkih pozicija te nekoliko natječaja namijenjenih prvenstveno studentima organizacijskih smjerova studija - Ekonomike poduzetništva i PITUP-a. Studenti su odabrali natječaje na temelju kojih će se pripremati za završnu simulaciju razgovora za posao te je održana radionica za izradu životopisa. Nakon smjernica za pisanje dobrog životopisa, studentima su predstavljeni online alati pomoću kojih su dizajnirali svoj životopis.

U utorak, 13. svibnja, održana je druga radionica „Motivacijsko pismo – ulaznica za intervju“ kojoj je cilj bio naučiti studente kako predstavnicima tvrtke istaknuti svoj moguć doprinos na radnom mjestu za koje se prijavljuje. Sadržaj dobrog motivacijskog pisma je ono što će potaknuti poslodavca da pozove studenta na razgovor za posao, a isto tako i pokazati osobnost, želju za dobivanjem radnog mjesta te informiranost studenta o određenoj radnoj poziciji.

Treća radionica iz ciklusa organizirana je kao priprema za finalne simulacije razgovora za posao s poslodavcima. Predavanje je održala predstavnica HR odjela tvrtke Infobip Sara Delač, koja je predstavila proces zapošljavanja u Infobipu te naglasila studentima na što se treba fokusirati na razgovoru za posao i kako se istaknuti među brojnom konkurencijom.

Karijerne radionice završile su simulacijama razgovora za posao. Stručnjaci iz odjela ljudskih resursa pokazali su studentima kako izgleda uobičajeni razgovor za posao u tvrtki. Nakon upoznavanja, studenti su u kratkom predstavljanju pokušali ostaviti što bolji dojam kod poslodavaca te su kroz simulaciju razgovora stekli to iskustvo i dobili uvid što ih čeka na prvom „pravom“ razgovoru za posao.