Novo u nakladi FOI-ja: Programiranje 2

Objavljeno: 01.03.2024

U nakladi Fakulteta organizacije i informatike objavljen je novi udžbenik Sveučilišta u Zagrebu. Dvojica autora, prof. dr. sc. Danijel Radošević i doc. dr. sc. Mladen Konecki, objavili su djelo pod naslovom Programiranje 2. Recenzenti udžbenika su prof. dr. sc. Leo Budin, prof. dr. sc. Zdravko Dovedan Han i prof. dr. sc. Alen Lovrenčić. U uvodnom poglavlju autori ističu da je udžbenik namijenjen studentima Fakulteta organizacije i informatike za lakše svladavanje kolegija Programiranje 2, ali i svima koji žele unaprijediti svoja znanja programiranja i programskog jezika C++.

Udžbenik je drugo izdanje istoimenog naslova iz 2007. godine. Dodana vrijednost ovog udžbenika su dodaci na kraju publikacije poput Odnos između jezika Pascal i C, Odnos između jezika C i C++, Odnos između jezika C++ i Python, Rječnik pojmova jezika C++, Standardne biblioteke jezika C++.

Knjigu je moguće nabaviti na FOI shopu.