Natječaj za stipendije Francuske vlade 2020./2021.

Francusko veleposlanstvo u Hrvatskoj u suradnji s Agencijom za mobilnost i programe EU otvara natječaj za više vrsta stipendija Francuske vlade za akademsku godinu 2020./2021. Rok za prijavu je 15. svibnja 2020.

U tijeku je natječaj za dodjelu stipendija Vlade Francuske Republike, a dostupne su sljedeće vrste stipendija:

STIPENDIJE ZA STUDIJ I STRUČNO USAVRŠAVANJE - ZA SVA ZNANSTVENA PODRUČJA

• 6 stipendija u trajanju od 10 mjeseci za diplomski i poslijediplomski studij svih znanstvenih disciplina
  • 10 mjeseci stipendija za diplomsko i poslijediplomsko stručno usavršavanje u trajanju od 1 do 3 mjeseca
  • 1 stipendija za dvojni doktorat u trajanju od 5 mjeseci

Znanje francuskog jezika za ovu grupu stipendija je prednost, no nije uvjet za dodjelu stipendija. Više informacija o potrebnoj dokumentaciji za prijavu te kriterijima potražite OVDJE.

JEZIČNE STIPENDIJE

• 8 jednomjesečnih jezičnih stipendija za usavršavanje francuskog jezika
  • 4 dvotjedne stipendije za studente francuskog jezika i književnosti

Više informacija o potrebnoj dokumentaciji potražite OVDJE.

Natječaj je otvoren za studente i istraživače svih znanstvenih područja, a mogu se javiti kandidati sa znanjem francuskoga ili engleskoga jezika.

Rok za podnošenje prijava je 15. svibnja 2020.

Ured za međunarodnu suradnju FOI-ja

international@foi.unizg.hr