Najava Natječaja za Erasmus+ stručnu praksu u ak. godini 2019./20. – 1. krug

Obavještavamo studente FOI-ja da će Sveučilište u Zagrebu u svibnju 2019. godine objaviti natječaj za Erasmus+ stručnu praksu u inozemstvu. Natječaj će biti namijenjen studentima koji žele započeti praksu najranije od sredine srpnja 2019., a najkasnije 31. prosinca 2019. godine. U pravilu, natječaj je otvoren 2 do 3 tjedna.

Pozivamo studente (posebice diplomskog studija) koji žele započeti Erasmus+ stručnu praksu već ovog ljeta, a najkasnije do 31. prosinca 2019. da se prijave na ovaj natječaj. Važno je istaknuti da je minimalno trajanje Erasmus+ stručne prakse dva mjeseca.

Više informacija o Erasmus+ stručnoj praksi može se pronaći ovdje.

Traženje prakse moguće je putem raznih portala: globalplacement.com, erasmusintern.org, trainingexperience.org, eramusplus.org, praxisnetwork.eu, advantageaustria.org.

Stručnu praksu studenti mogu obavljati u tvrtkama, ustanovama i organizacijama u jednoj od programskih zemalja, a to su države članice EU te Island, Norveška, Lihtenštajn, Makedonija i Turska. Mobilnost nije moguće ostvariti u Švicarskoj i Ujedinjenom Kraljevstvu.

Za vrijeme obavljanja stručne prakse, student dobiva mjesečnu financijsku potporu (iznos ovisi o zemlji u kojoj se praksa odrađuje), a s potencijalnim poslodavcem samostalno dogovara iznos plaće (ukoliko ju dogovori).

Zainteresirane studente pozivamo da sudjeluju na radionici pod nazivom “Kako pronaći i prijaviti praksu u inozemstvu” koju će održati Ured za međunarodnu suradnju i Centar za podršku studentima i razvoj karijera u sklopu FOI International Days 2019 u srijedu, 15. svibnja 2019. Više informacija i mogućnost prijave bit će dostupni uskoro.

Kontakt:
Ured za međunarodnu suradnju FOI-ja