Mogućnosti uključivanja studenata s invaliditetom u istraživanje

Poštovane studentice i studenti s invaliditetom, Hrvatski savez gluhoslijepih osoba Dodir provodi europski projekt "Multidimenzionalna analiza socijalne uključenosti djece s teškoćama i studenata s invaliditetom u obrazovnom procesu"  u sklopu IPA komponente 4 - razvoja ljudskih potencijala.

Cilj  projekta je dublji uvid u obrazovni proces djece s teškoćama i studenata s invaliditetom. Projekt se sastoji od pet aktivnosti koje provodi Savez Dodir uz partnerstvo Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta te Studijskog centra socijalnog rada.

Ovom prilikom pozivaju se studenti s invaliditetom da se priključe projektu. Projekt je osmišljen na način da sami studenti sudjeluju u istraživanjima, ali i provode istraživanja. Studenti bi sudjelovali u osmišljavanju upitnika, fokus grupama, provođenju istraživanja, sastancima - oni bi bili dio multidimenzionalnog tima. Smatramo da bi to bilo jedno jako korisno iskustvo, kako za daljnju edukaciju, tako i za buduće zaposlenje.

Pozivano Vas da se uključite u ovo istraživanje. Ukoliko ste zainteresirani, molim da se javite koordinatorici za studente se invaliditetom na Fakultetu organizacije i informatike,  doc.dr.sc. Violeti Vidaček-Hainš vvidacek@foi.hr. U dogovoru s Vama, kontakt će se proslijediti Središnjem Uredu za studente s invaliditetom Sveučilišta u Zagrebu.