Izložba „UI u FOI knjižnici“

Objavljeno: 21.04.2023

Knjižnica Fakulteta organizacije i informatike priključila se manifestaciji Noć knjige postavljanjem izložbe pod naslovom „UI u FOI knjižnici“. Izložba donosi presjek literature UI tematike iz fonda knjižnice koja se koristi na Fakultetu od 80-ih godina prošlog stoljeća do danas. Izložbu možete pogledati u čitaonici knjižnice od 21. do 28. travnja 2023. godine.

Svjetski dan knjige i autorskih prava (23. travnja) i Dan hrvatske knjige (22. travnja) obilježava se diljem Hrvatske od 21. – 23. travnja 2023. godine. Tim povodom organizirana

je 12. po redu manifestacija Noć knjige s temom Sanjaju li roboti električne knjige? Tema propitkuje fenomen umjetne inteligencije koja unosi promjene u poimanje stvaralaštva, nameće pitanja vezana uz originalnost, autorstvo i autorska prava i nudi rješenja koja nam mogu biti od pomoći.