FOI sklopio nove Erasmus+ sporazume o suradnji s čak 3 strana sveučilišta

Sporazumi su sklopljeni sa Sveučilištem Oulu (Finska), Sveučilištem Deusto (Španjolska) i Koc sveučilištem u Istanbulu (Turska). Ovi bilateralni sporazumi predviđaju razmjenu studenata i nastavnika kroz Erasmus+ program mobilnosti.

Temeljeno na suradnji u okviru UNIC konzorcija čiji je član i Sveučilište u Zagrebu, Fakultet organizacije i informatike je za ak. godinu 2021./22. sklopio sporazum s tri sveučilišta koja su dio UNIC konzorcija. Studenti te nastavno i nenastavno osoblje FOI-ja mogu se prijaviti za odlazak na mobilnost na ova sveučilišta već u ljetnom semestru ak. godine 2021./22. Planirano je da se sporazumi produže i na novo programsko razdoblje EU (2021.-2027.).

University of Oulu smješteno je na sjeveru Finske te je jedno od najsjevernijih europskih sveučilišta. Studenti i osoblje ovog fakulteta pravi su međunarodni hub talenata, s više od 90 nacionalnosti. Sam Oulu je 5. po veličini grad u Finskoj, s vrlo mladom populacijom i mnogo start-up tvrtki.

U Finsku na Erasmus+ studijski boravak mogu ići studenti informatike, Ekonomike poduzetništva i PITUP-a (2 studenta na godinu),  s preddiplomske, diplomske i doktorske razine, kao i nastavnici FOI-ja.

Više o University of Oulu istražite na njihovim web stranicama.

University of Deusto je najstarije privatno sveučilište u Španjolskoj, osnovano krajem 19. stoljeća. Diljem Španjolske se nalazi nekoliko kampusa, a najvažnije je u gradu Bilbao (najvećem gradu Baskije, na Atlanskom oceanu).

Na ovo sveučilište na Erasmus+ studijski boravak mogu ići studenti informatike, PITUP-a i Ekonomike poduzetništva (preddiplomska, diplomska i poslijediplomska razina). Također se predviđa i mobilnost nastavnika.

Više o University of Deusto istražite na njihovim web stranicama.

Koç University je privatno sveučilište osnovano 1993. godine, a smješteno je u Istanbulu, Turska. Deklarira se kao jedno od vodećih sveučilišta u Turskoj, dok je engleski jezik glavni jezik na svim studijima i fakultetima.

Mobilnost na ovom sveučilištu mogu ostvariti ponajprije studenti Ekonomike poduzetništva (preddiplomski i diplomski studij) te eventualno studenti PITUP-a i informatike koji su upisali ili planiraju upisati modul Analiza i dizajn poslovnih sustava te DS Organizacija poslovnih sustava. Također, na mobilnost mogu i nastavnici FOI-ja.

Više o Koç University istražite na njihovim web stranicama.

Ured za međunarodnu suradnju FOI-ja

e-mail: international@foi.unizg.hr