FOI posjetilo preko trideset gospodarskih savjetnika pri stranim diplomatskim misijama

Objavljeno: 08.04.2022

Uprava za gospodarske poslove i razvojnu suradnju Ministarstva vanjskih i europskih poslova u sklopu sustava gospodarske diplomacije organizira promotivne posjete hrvatskim županijama s ciljem predstavljanja gospodarskih i investicijskih potencijala te otvaranja mogućnosti novih poslovnih suradnji i širenja tržišta. U okviru tog programa gospodarski su savjetnici, akreditirani pri stranim diplomatskim misijama u Republici Hrvatskoj, posjetili Varaždinsku županiju i grad Varaždin, kao i FOI.

Za tridesetak gospodarskih savjetnika iz cijelog svijeta u Županijskoj palači prijem su priredili župan Varaždinske županije Anđelko Stričak i gradonačelnik Grada Varaždina dr.sc. Neven Bosilj. Nakon prijema u sjedištu Varaždinske županije, savjetnici su posjetili i Fakultet organizacije i informatike, gdje su im predstavljeni razvojni i istraživački potencijali šeste najveće sastavnice najvećeg hrvatskog Sveučilišta. Delagaciju su ugostili članovi Uprave FOI-ja - dekanica prof.dr.sc. Nina Begičević Ređep, prodekan za znanost, projekte i međunarodnu suradnju izv.prof.dr.sc. Igor Balaban i prodekanica za poslovanje i ljudske potencijale prof.dr.sc. Marina Klačmer Čalopa.

Zadovoljni posjetom bili su i sami predstavnici delegacija, među kojima je otpravnik poslova u veleposlanstvu Australije Andrea Biggi naglasio: "Ovdje smo da saznamo o gospodarskim potencijalima ovog područja, o njenoj bogatoj povijesti, prekrasnoj arhitekturi, ali i obrazovnom sustavu. Hvala svima na dobrodošlici".

Osim prijema u Županijskoj palači i na FOI-ju, uvaženi gosti posjetili su i poslovni sustav Vindija te siranu Bohnec u Ludbregu.