FOI-jevci su europski viceprvaci u esport disciplini League of Legends

Objavljeno: 19.07.2024

Nije tajna da je Fakultet informatike i organizacije prepun esport talenata, a ove godine su ostvarili značajne uspjehe i na europskoj sceni. Nakon osvajanja najpoznatijeg domaćeg studentskog esport natjecanja, Student Esports Tournamenta, ostvarili su i odličan rezultat u League of Legends disciplini i postali europski viceprvaci na prestižnom University Esports Masters turniru

Proteklog vikenda, tim je odigrao veliko finale u kojem su ih dočekali višegodišnji pobjednici i branitelji naslova, studenti s njemačkog Karlsruhe Institute of Technology. Iako su studenti KIT-a opravdali epitet favorita, FOI esports tim je pružio odličnu borbu i kroz zanimljiv gameplay pokazao raskoš svoga talenta, ali i dokazao da hrvatska studentska esport scena posjeduje talente koji mogu biti konkurentni na najvišim razinama natjecanja. Drugo mjesto na ovako velikom natjecanju ogroman je uspjeh, a dečki su već počeli s pripremama za iduću sezonu u kojoj se zasigurno vraćaju po zlato. U timu su bili:

Nikola Bešenski
Sven Cerovec
Jakob Bertović
Sebastijan Njegovan
Domagoj Sitar

Marko Hranić
Lino Zadravec
Matej Marijan
Karlo Đukin

Podršku timu dali su i voditelji esport sekcija FOI-ja: Mislav Žnidarec i Klara Lupoglavec.

Čestitke pristižu sa svih strana, a dekanica FOI-ja prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa se također osvrnula na ovaj povijesni trenutak i pohvalila strategiju i vještine studenata:

Naši su studenti prvi put sudjelovali na najvećem europskom sveučilišnom esport prvenstvu, University Esport Masters i postigli izvanredan uspjeh, osvojivši titulu viceprvaka Europe. Ovo je povijesni trenutak za FOI, jer smo prvi puta postigli ovako visoko mjesto na europskoj razini u esportu! Ovaj uspjeh odražava iznimnu koordinaciju, strategiju i vještine našeg tima. Njihova uspješna suradnja, prilagodljivost u igri i sposobnost donošenja brzih odluka pokazali su se ključnima za ovaj impresivan rezultat. Čestitamo našem timu na izvanrednom postignuću i radujemo se budućim uspjesima naših studenata u eSportu!

Spomenuti uspjeh samo je još jedna potvrda razvitka esport scene u regiji, a talentirani esportaši dobivaju platforme na kojima, uz svoj akademski uspjeh, mogu ostvariti i značajan uspjeh unutar područja kojega smo do sada definirali samo kao hobi.

Povodom nastupa u finalu, studenti iz studentskog startupa Chilla (pod vodstvom Luke Mateja Lukača s FOI-ja) su za esportaše pripremili specijalno izdanje dresova u kojima su nastupili i na samom natjecanju te na taj način dodatno promovirali svoj Fakultet i poduzetnički pothvat svojih kolega!

Nikola Stolnik, osnivač i izvršni direktor Good Game Globala, pod čijim je vlasništvom Student Esports Tournament, podijelio je svoje oduševljenje ovim postignućem te istaknuo kako FOI sada stoji rame uz rame najvećim europskim visokoobrazovnim institucijama. Velika je čast omogućiti najboljim talentima studentskog esporta Hrvatske nastup na europskom prvenstvu. Tim koji stoji iza Student Esports Tournamenta svake godine podiže ljestvicu kvalitete produkcije i organizacije - poručio je.

Sve informacije o nadolazećim sezonama Student Esports Tournamenta možete saznati ovdje. FOI zahvaljuje cijelom timu Good Game Global-a na podršci našem esport timu i promociji esporta u Hrvatskoj i svijetu.

Velike čestitke našim europskim viceprvacima!!