ERASMUS studentska praksa - motivacijsko pismo studentice Sunčice Pavetić

Poštovane studentice, poštovani studenti FOI-a, još imate vremena za prijavu na ERASMUS praksu. Pročitajte motivacijsko pismo studentice Sunčice Pavetić koja je trenutno na ERASMUS praksi u Irskoj, na Sveučilištu u Corku.

Gledam stranice FOIa, vidim da je raspisan treći krug Erasmus prakse i ne mogu se načuditi da je još toliko slobodnih mjesta!?! Da mogu, prijavila bih se za još jedno razdoblje. Trenutno se nalazim na jugu Irske gdje obavljam praksu u Međunarodnom uredu Sveučilišta u Corku. I mogu vam reći da je super! Radim od ponedjeljak do petka, a vikendi su mi slobodni za izlete i upoznavanje ove prekrasne zemlje. Svaki dan nova iskustva, nova znanja, nova poznanstva… i sve to na tuđi račun jer je financijska potpora koja se dobiva i više nego dovoljna za troškove smještaja i režija, a ostalo bih potrošila i da sam u Varaždinu. I dok tako uživam i učim, ujedno stječem dodatni plus za CV koji ću uskoro trebati u potrazi za poslom jer se moj diplomski studij Ekonomike poduzetništva bliži kraju.

Ove prakse nije bilo na ponuđenom popisu već sam ju sama pronašla – s obzirom da sam htjela vidjeti Irsku i iz perspektive nekog tko tamo radi, a ne samo kao turist, odmah  sam znala u koju ću zemlju poslati molbe. Dobila sam nekoliko odbijenica, neki se nisu uopće javili, ali ono što je bitno, dobila sam i pozitivan odgovor sa Sveučilišta u Corku koje me vrlo rado primilo.

Dragi kolege, iskoristite priliku koja vam se pruža. Nemojte tražite izgovore zašto da to ne napravite – ako vam se ne sviđaju ponuđena mjesta u kojima se praksa može odraditi, nađite si mjesto i zemlju koju sami želite. Pošaljite molbe tvrtkama i institucijama koje vam se čine zanimljivim. Barem probajte. Nemate što izgubiti. Možda će vas netko uzeti upravo zato jer se bliže godišnji odmori pa će im nedostajati ljudi te će im dobro doći dodatna pomoć. Bliži se kraj studentskog života i traženje posla je iza ugla. Iako je FOI vrlo cijenjen na tržištu rada, vi niste jedini koji ste ga završili. Pogledajte kolege oko sebe – svi imaju više-manje ista znanja, sličan prosjek… Kako ćete se istaknuti? Što će vaš CV učiniti posebnim u brdu pristiglih CVa? Ovo je idealna prilika da steknete novo iskustvo i poboljšate svoj CV – par mjeseci pripravništva u nekoj od zemalja EU zvuči jako dobro, zar ne?  Pozdrav iz Corka!

Sunčica