Donacija prof.dr.sc. Maria Radovana

Prof.dr.sc. Mario Radovan je knjižnici FOI i njenim korisnicima darovao dva primjerka svoje nove knjige Knowledge and interpretation : on time and mind, computation and explanation. Profesor Radovan je dugogodišnji donator naše knjižnice što se može vidjeti u mrežnom katalogu.
Hvala cijenjenom profesoru Radovanu u ime svih korisnika knjižnice FOI.

Mario Radovan je redovni profesor informacijskih znanosti na Odjelu za informatiku Sveučilišta u Rijeci. Diplomirao je računarstvo i magistrirao operacijska istraživanja na Sveučilištu u Ljubljani, te doktorirao informacijske znanosti na Sveučilištu u Zagrebu. Studijsku godine 1985/86 gostovao je na sveučilištu u Lisabonu (Portugal), a studijsku godinu 1997/98 proveo je na sveučilištu Berkeley (California) kao dobitnik Fulbright Senior stipendije. Objavio je knjige o programiranju, projektiranju informacijskih sustava, i bazama podataka, te oko šezdeset znanstvenih članaka od kojih se većina bavi pitanjima komunikacije čovjeka i stroja, te posebno mogućnostima i učincima suvremene informacijske i komunikacijske tehnologije.