Dodijeljene Nagrade za izvrsnost prof. dr. Franjo Ruža Rotary Cluba Varaždin

Objavljeno: 14.05.2019

U Velikoj dvorani Županijske palače u Varaždinu održana je u ponedjeljak, 13. svibnja, svečanost dodjele Nagrada za izvrsnost prof. dr. Franjo Ruža Rotary Cluba Varaždin za tekuću školsku i akademsku godinu.

Rotary Club Varaždin već četrnaestu godinu za redom provodi jedinstvenu akciju “Godišnja nagrada za izvrsnost prof. dr. Franjo Ruža”. Cilj pokretanja ove akcije jest prepoznavanje i poticanje izvrsnosti u društvu, upravo zbog toga što dobro usmjerena izvrsnost može pokrenuti mnogobrojne pozitivne procese u društvu.

Ove godine nagrađeno je 20 učenika srednjih škola s područja Varaždinske županije, a svaki je dobio novčanu nagradu u iznosu od 750 kuna. Nagradu je primilo i šest studenata diplomske razine, koji su nagrađeni s 1500 kuna te dva postdiplomca od kojih je svaki nagrađen s 3000 kuna. Fond za nagrade iznosio je 30.000 kuna.

Nagrađeni studenti diplomske razine svi su studenti Fakulteta organizacije i informatike, a to su:

• Antonio Petek - kandidat je na 11. promociji sveučilišnih prvostupnika informatike Fakulteta organizacije i informatike održanoj 15. prosinca 2018. godine primio pohvalu: SUMMA CUM LAUDE;
  • Mateo Krcić - kanditat je na 8. promociji sveučilišnih prvostupnika ekonomije Fakulteta organizacije i informatike održanoj 15. prosinca 2018. godine primio pohvalu: SUMMA CUM LAUDE;
  • Jelena Marčelja Opatić - kanditatkinja je na 9. promociji stručnih prvostupnika poslovne informatike Fakulteta organizacije i informatike održanoj 1. prosinca 2018. godine primila pohvalu: SUMMA CUM LAUDE;
  • Marko Kos - kanditat je na 9. promociji sveučilišnih magistara informatike i sveučilišnih magistara edukacije informatike Fakulteta organizacije i informatike održanoj 1. prosinca 2018. godine primio pohvalu: SUMMA CUM LAUDE;
  • Ana-Marija Draženović - kanditatkinja je na 7. promociji sveučilišnih magistara ekonomije  Fakulteta organizacije i informatike održanoj 1. prosinca 2018. godine primila pohvalu: SUMMA CUM LAUDE;
  • Monika Peharda - kandidatkinja ima maksimalan broj bodova u kategoriji završni rad.

Nagrađeni studenti poslijedipolomske razine Fakulteta organizacije i informatike koji su primili Nagradu za izvrsnost su:

• Nikola Kadoić - kandidat ima maksimalan broj bodova u kategoriji poslijediplomska razina - doktorska disertacija
  • Slaven Smojver - kandidat ima maksimalan broj bodova u kategoriji poslijediplomska razina - doktorska disertacija

U sklopu svečane dodjele nagrada održana je i panel rasprava na temu izazova koje sadašnjost stavlja pred mlade ljude. U raspravi su sudjelovale izv. prof. dr. sc. Nina Begičević Ređep, nedavno izabrana dekanica FOI-ja, Natalija Martinčević, posebna savjetnica župana Varaždinske županije, Janja Banić, ravnateljica Prve gimnazije Varaždin te Sanja Ostroški, direktorica regionalnog ureda Hrvatske udruge poslodavaca.

Spomenimo i to da ova Nagrada nosi naziv prof. dr. Franjo Ruža po prvom dekanu i utemeljitelju Fakulteta organizacije i informatike te jednom od triju osnivača Rotary kluba Varaždin. Sveučilišni profesor Franjo Ruža je za života osigurao pomoć i financiranje mnogim studentima, a naročito za studije u inozemstvu.

Čestitamo svim našim laureatima!