Dodijeljene nagrade najboljim dron entuzijastima!

Objavljeno: 06.06.2022
DPA dodjele nagrada

Nakon intenzivnog natjecateljskog razdoblja nakon kojeg je od 25 prijavljenih, njih ukupno 9 na ocjenjivanje poslalo svoje radove, završilo je prvo Drone Pilot Academy Media Challenge natjecanje. U subotu, 4. lipnja 2022. godine, u atriju Gradskog muzeja (Stari grad) održana je svečana dodjela nagrada i proglašenje pobjednika.

Podsjetimo, Fakultet organizacije i informatike, Sveučilišta u Zagrebu, u suradnji s Turističkom zajednicom Varaždinske županije i Varaždinskom županijom organizirao je DPA MEDIA CHALLENGE – natjecanje namijenjeno svim dron entuzijastima, održano na području Sjeverne Hrvatske od 11. travnja do 30. svibnja 2022. godine. Cilj natjecanja bilo je približiti prirodne i turističke ljepote Sjeverne Hrvatske kroz dobru priču i kvalitetan multimedijski sadržaj čim većem broju osoba, a lokacije snimanja uključivale su Belecgrad, Grebengrad, Milengrad, Pustu Belu i Pusti Lobor.

Nagradu publike, prema najvećem broju Facebook glasova, osvojio je Dino Škorjanc, dok je stručni žiri u sastavu Nina Begičević Ređep, Darije Petković, Miran Bojanić Morandini, Domagoj Sever i Hrvoje Selec odabrao je tri najbolja rada i dodijelio vrijedne nagrade:

1. mjesto – Matko Sotošek, nagrada 5.000,00 kn, Orqa PFV.Ctrl kontroler i Orqa Limited edition majica
  2. mjesto – Nikola Garafolić, nagrada 3.000,00 kn i Orqa Limited edition majica
  3. mjesto – Melani Stužić, nagrada 1.500,00 kn i Orqa Limited edition majica

Svi natjecatelji dobili su nagrade organizatora te sponzora Orqa (free DLY u Orqa simulatoru, Orqa Sticker pack i Lanyard pack).

DPA Media Challenge održano je uz medijsko pokroviteljstvo 24 sata te sponzorstvo tvrtke Orqa.

Sve videouratke možete pogledati na službenoj Facebook stranici Drone Pilot Academy.

Čestitamo svim dobitnicima nagrada!