Dan hrvatskih knjižnica 2014.

Dan hrvatskih knjižnica obilježava se 11. studenoga, na dan donošenja prvoga hrvatskog zakona o knjižnicama radi stvaranja bolje vidljivosti knjižnica i knjižničnih aktivnosti te upoznavanja javnosti s poslanjem i ulogom knjižnica. Obilježavanjem ovoga dana želi se istaknuti važnost svih vrsta knjižnica u Hrvatskoj – školskih, narodnih, sveučilišnih i specijalnih.

Svake se godine na Dan hrvatskih knjižnica najboljoj knjižnici dodjeljuje priznanje Knjižnica godine.Dan hrvatskih knjižnica 2014. bit će svečano obilježen u Sisku, u Kazalištu 21, u utorak, 11. studenoga 2014. godine.

Tijekom Dana hrvatskih knjižnica pozornost sviju bit će usmjerena na povijesnu, nacionalnu, baštinsku, informacijsku, obrazovnu i kulturnu ulogu knjižnica u društvu.

Priznanje Knjižnica godine dodjeljuje se procjenom izvrsnosti prema Kriterijima za vrednovanje/procjenjivanje izvrsnosti, sukladno Pravilniku o dodjeli priznanja Knjižnica godine Hrvatskoga knjižničarskog društva.

Godišnje priznanje Knjižnica godine utemeljeno je 2010. godine, a Knjižnicom godine 2013. proglašena je Knjižnica i čitaonica „Fran Galović“.