Ažurirana rang lista u upis na 2. godinu diplomskog informatičkog studija

Objavljena je rang lista za upis u 2. godinu diplomskog informatičkog studija.

Rang lista

Pojašnjenje načina izračuna participacija školarina

Na temelju podataka iz ISVU sustava koeficijent uspjeha studiranja pojedinog studenta/ice izračunat je prema sljedećoj formuli:

K = (o1/r1) * (ECTS)1+(o2/r2) * (ECTS)2+...+(on/rn) * (ECTS)n

K = koeficijent uspjeha

oi = ocjena koju je student dobio na predmetu i

ri = prosječna ocjena predmeta u zadnjoj godini upisa predmeta i

(ECTS)i = broj ECTS bodova predmeta i

i = 1, 2,..., n

Temeljem koeficijenata uspjeha studenata, izrađena je rang lista studenata.

Koeficijent participacije školarine ovisi isključivo o rangu (mjestu na rang listi) studenta/ice. Koeficijent participacije studenata na teret MZOŠ-a je nula, studenata koji snose puni iznos troškova studija 1, a studenata u linearnom modelu plaćanja računa se prema formuli

KPŠ=(rang – broj mjesta na teret MZOŠ)/ (broj mjesta u linearnom modelu +1)

Npr. student/ica koja je 50. na rang listi studija na kojem 30 studenta na teret MZOŠ-a, a 30 u linearnom modelu plaćanja, ima koeficijent participacije školarine

KPŠ=(50-30)/31= 0,6452

a student/ica koja je 61. na rang listi ima KPŠ=(61-30)/31=1.

Iznos participacije školarine pojedinog studenta/ice za zimski semestar (i kasnije za ljetni semestar)  izračunava se kao umnožak zbroja ECTS bodova upisanih predmeta u zimskom (ljetnom) semestru, vrijednosti 1 ECTS boda i koeficijenta školarine.    Npr. student/ica ima koeficijent participacije školarine 0,4762 i upisuje 30 ECTS bodova u semestru, a vrijednost 1 ECTS boda iznosi 160 kn. Tada participacija školarine iznosi:

30 * 160,00 * 0,4762 = 2.285,76 kn

*Napomena: vijest je uređena na način da su određeni osobni podatci obrisani u svrhu sukladnosti sa Općom uredbom o zaštiti podataka.