Aktivirajte svoju eOsobnu na e-kiosku u zgradi FOI 1

Objavljeno: 12.10.2022

Fakultet organizacije i informatike sudjeluje u promotivnim aktivnostima projekta eOsobne iskaznice. Naime, u prizemlju zgrade FOI 1 (lijevo krilo) zasigurno ste primijetili e-kiosk za aktivaciju eOsobne, što omogućuje svim korisnicima brojne prednosti. O čemu je riječ i kako ga koristiti pročitajte u nastavku.

Radi se o aktivnosti u okviru kampanje financirane iz fondova Next Generation EU kojom se nastoji postići veća vidljivost prednosti koje dolaze s aktivacijom eOsobne, pripadajućih certifikata i mobilnog identiteta s ciljem povećanja digitalnih korisnika u RH, posebice među mladom populacijom, pa tako i među studentima FOI-ja.

Kiosk je namijenjen aktivaciji eOsobne iskaznice, Mobile ID-a i besplatne platforme Certilia među studentima, a to im mogućnost mobilnog potpisivanja dokumenata i obavljanja više od 100 javnih usluga online putem platforme eGrađani, uz najvišu razinu sigurnosti i uštedu vremena. Koje sve pogodnosti nudi ova besplatna i jednostavna usluga i zašto je dobro aktivirati eOsobnu pogledajte OVDJE.

Važno je napomenuti i to da nakon što aktivirate svoju eOsobnu, više neće biti potrebe za korištenjem čitača kartica.

Napravite još jedan iskorak u digitalni svijet i iskoristite sve prednosti sustava eOsobna!