ABCitiEs projekt za poticanje poduzetničkog ponašanja i inovacija

Objavljeno: 23.10.2018

Od 01. lipnja 2018. godine na Fakultetu organizacije i informatike unutar Interreg Europe programa financiranja, Europskog fonda za regionalni razvoj koji podupire interregionalnu suradnju provodi se projekt ABCitiEs. Projekt će trajati do 31. svibnja 2022. godine i ukupne je vrijednosti 1.596.561,00 eura.

U provođenju projektnih aktivnosti sudjeluje 5 europskih urbanih regija: Amsterdam, Atena, Manchester, Vilnius, te gradovi Varaždin i Čakovec iz Hrvatske. Regije su pokrenule ovaj projekt kako bi razmijenile iskustva i stekle nova znanja, kao i razvile nove učinkovitije instrumente lokalne politike važne za poticanje suradnje poduzetnika kroz suvlasništvo u objektima ili u tehnologiji, upravljanje zajedničkim tržištem, kao i zajedničkim radom na unaprijeđenju zajedničkih javnih prostora. Vodeći partner je Amsterdam University of Applied Sciences, a voditelj projekta ABCitiEs na Fakultetu organizacije i informatike je prof. dr. sc. Vjeran Strahonja.

U europskim gradovima lokalni poduzetnici udružuju svoje snage na nove načine kako bi potaknuli rast poslovanja i inovacija te stvorili privlačnije poslovno okruženje. Vrijednost takvih kolektiva sve više prepoznaju lokalne vlasti i kreiraju nove mjere poticajne politike. Projektne aktivnosti unutar projekta ABCitiEs usmjerene su na izradu inovativnih i učinkovitih mjera suradnje na području udruživanja snaga lokalnih poduzetnika na jedan novi način s ciljem poticanja rasta poslovanja i inovacija te stvaranja privlačnijeg poslovnog okruženja.

Prvi sastanak projektnih partnera održan je Vilniusu od 9. do 10. listopada 2018. godine s ciljem pobližeg upoznavanja s projektnim aktivnostima, kao i upoznavanja lokalnih sredina uključenih u projekt, njihovih dobrih i loših praksi u provođenju lokalne politike u poticanju poduzetništva, ali i međusobnom umrežavanju.

Više o projektu može se pročitati na službenoj mrežnoj stranici.